Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Tahsin Engin Gökten’in Eserleri Kun Art Space’te!

0

 Çukurova bölgesinin disiplinler arası çağdaş sanat galerisi KUN Art Space,  ödüllü fotoğraf sanatçısı Tahsin Engin Gökten’in ülkemizin birçok şehrinden ve dünyanın farklı ülkelerinde çektiği fotoğrafların yer aldığı ’’ Nekrosen’den Önce Son Çıkış’’ başlıklı sergisini sanatseverlerin izlenimine sundu.

’’ Nekrosen’den Önce Son Çıkış’’ 9 Mart tarihine kadar izlenebilir

Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayarak 39 farklı ülkeye seyahat eden Tahsin Engin Gökten, seyahatleri sırasında çektiği fotoğrafların da aralarında bulunduğu, dünyanın en büyük sorunlarından birisi olan çevresel sıkıntıları gündeme taşıyan ‘’ Nekrosen’den Önce Son Çıkış’’ adlı fotoğraf sergisiyle dikkat çekiyor.

Felaket gümbür gümbür yaklaşıyor. Öyleyse vakit çok geç olmadan, son çıkışı kaçırmadan bir şeyler yapma zamanıdır! 

Gökten’in  ‘’Nekrosen’den Önce Son Çıkış’’ başlıklı sergisi, birçok çevresel sıkıntının önemli yönlerine ışık tutarken bir an önce harekete geçilmesi için çığlıklarla sesini duyurmaya çalışıyor. Üç ayrı bölümle izleyicilerine sürükleyici bir deneyim sunan sergi; David Wallace-Wells’in “The Uninhabitable Earth: Life After Warming” adlı kitabında olduğu gibi, karşı karşıya olduğumuz tehditlere karşı küresel bir uyanışı ateşleyerek aciliyet duygusu yaratmak ve kolektif bir sorumluluğu harekete geçirmeyi hedefledi. 

Tahsin Engin Gökten’in ‘’ Nekrosen’den Önce Son Çıkış’’ başlıklı sergisi 9 Mart tarihine kadar Pazar günleri hariç her gün  11:00- 18:00 arası Adana KUN Art Space’de izlenebilir.

 

Tahsin Engin Gökten Kimdir?

 

Galatasaray Üniversitesi İktisat ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal bölümlerinden mezun olduktan sonra 2010 yılında İFSAK eğitmeni Hakan Hatay’dan temel fotoğrafçılık ve fotoğrafçılıkla ilgili birçok eğitim aldı. İFSAK onur üyesi ve kıdemli eğitmeni Ali İhsan Gökçen’den ileri düzey doğa fotoğrafçılığı ve İsviçre’de yaşadığı dönemde Rafael Rojas gibi sanatçılardan birçok alanda fotoğrafçılık eğitimleri aldı. 39 ülkeye seyahat eden Tahsin Engin Gökten’ in, Atlas Dergisi ve Hürriyet Seyahat’te fotoğraf ve seyahat yazıları yayınlandı. 2017 yılında Uluslararası Skylife Fotoğraf Yarışması’nda ödül kazanmıştır. Amsterdam’da The Route Art Gallery, Adana’da Kun Art Space tarafından temsil edilmektedir. Sekiz ülkede 25’ten fazla sergi ve fuara katılan sanatçı, yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Özel Türk Koleji İçindeki Uşakizade Köşkünde Anıt Ağaçlar Sergisi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.