Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

“İngiliz pazarına yatırım yapan kazançlı çıkacak”

0

Londra’da gerçekleştirilen World Travel Market, Türk turizmcilere 2024 yılı ile ilgili moral verdi. Tur operatörleri rezervasyon artışlarını açıklarken fuara katılan ve pazarın nabzını tutan NG Phaselis Bay Satış ve Pazarlama Direktörü Mutlu Sağsözlü, “İngiliz pazarına yatırım yapan kazançlı çıkacak” dedi.

“İlgi anlamında oldukça yoğun ve yüksek katılım olan bir WTM fuarına şahitlik yaptık” diyen Mutlu Sağsözlü: “Kitle turizmi yapan tur operatörlerinin uçak sayılarındaki artış ve Türkiye için ayırdıkları koltuk planlamaları; Türkiye’den vazgeçmemeleri ve yoğun ilgileri İngiltere pazarında sevindirici ve umutlandırıcı gelişmeler. Geçtiğimiz yıl aynı güne kıyas yapıldığında satılan kişi sayıları %25 gibi bir artış olması bu bağlamda güzel bir göstergedir. Elbette İngiltere pazarı Türk turizminin hayatını kurtaracak bir kapasiteye henüz ulaşmadı. Ama bu pazara düzenli olarak yatırım yapan ve yıllardır emek veren işletmeler paylarına düşen rakamları da düzenli bir artışla alacaktır” diye konuştu.

Bir önceki İsrail-Filistin savaşı küresel havacılığın toparlanmasını yavaşlatıyor başlıklı yazımızda Oranında ve Yüzde hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.