Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Bergama’nın Tarihi ve Turistik Yerleri PTT Pulları ile Tanıtılacak

0

Bergama’nın tarihi ve turistik yerleri PTT pulları ile tanıtılacak… Bergama’nın tanıtımı için bir dizi çalışma yapan Bergama Belediyesi, bu çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Bergama’nın Tarihi ve Turistik Yerleri PTT Pulları ile Tanıtılacak

Bergamanin-tarihi-ve-turistik-yerleri-PTT-pullari-ile-tanitilacak

İlçenin tarihi ve turistik yerleri ile birlikte kentle özdeşleşen değerlerin tanıtımı için PTT ile işbirliği yapılarak pul basımı gerçekleştirildi. Başkan Koştu, “Bundan böyle belediyemizden gidecek her bir mektupla tarihi kentimizin tarihi değerlerinin tanıtımını yapacağız. Tanıtım için pullarımız hazırlandı” dedi.

Bergamanin-tarihi-ve-turistik-yerleri-PTT-pullari-ile-tanitilacak

Bergama Belediyesi ve PTT işbirliği ile PTT tarafından özel olarak bastırılan pullarda; Akropol, Asklepion, Kızıl Avlu, Viran Kapı, Selçuklu Minaresi, Ulu Camii ve Akropol’de bulunan Dünya’nın en dik tiyatrosunun fotoğrafları yer alıyor. Basımı yapılan pullar belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Bergamanin-tarihi-ve-turistik-yerleri-PTT-pullari-ile-tanitilacak

BAŞKAN KOŞTU; “BERGAMA’NIN TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA”

Pullarla Bergama’nın tarihi ve ören yerleri başta olmak üzere kentle özdeşleşen değerlerin tanıtımının yapılacağı projeyi çok önemsediklerini açıklayan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “3 bin yıllık tarihi geçmişi ve nice değerleri ile dünyada eşi benzeri bulunmayan Bergama’mızı her alanda ve mecrada tanıtmayı önemsiyoruz. Bu tanıtım çalışmalarından birisini daha pullar vasıtasıyla yaşama geçirmiş olduk. Bu çalışmamızın değeri yıllar geçtikçe, bu pullar koleksiyoncuların elinde yerini aldıkça daha da anlaşılacak. Ve önümüzdeki yıllarda kentimiz için geri güzel dönüşler olacak” dedi.

Ülkemizin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Bergama’nın turizm potansiyelinin artırılmasının hedeflendiği proje kapsamında elde edilecek başarı sonrasında Bergama’nın bölgenin cazibe merkezi olma özelliğini perçinlemesi bekleniyor. Bu durumun bölge halkına ve esnafına da olumlu yönde yansıyacağı hesap ediliyor. Bergama’nın tarihi ve turistik yerleri PTT pullarıyla tanıtılacak haberinin akabinde güncel turizm içerikleri için buraya göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güvenilir Spor Turizminin Adresi Türkiye başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

  Van Kültür ve Turizm İl Müdürü görevden alındı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.