Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Güvenilir Spor Turizminin Adresi Türkiye

0

Güvenilir Spor Turizminin Adresi Türkiye! Türkiye, koronavirüs sürecinde kitle turizmi dışında, golf ve futbol turizmine de yöneldi. Bu pastadan en büyük payı ise Antalya aldı. Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, dünyanın hiçbir yerinde Türkiye’deki gibi bir kapasite olmadığını söyledi.

Güvenilir Spor Turizminin Adresi Türkiye

Avrupa’nın en büyük seyahat acentelerine Türkiye’nin tanıtılmasında köprü görevi gören Baraner, eski Alman bakanlar ve Alman Futbol Federasyonunu yöneticileri ile Türkiye’de alınan önlemleri Antalya’ya inceledi. Baraner “Korona zamanında dünyanın en gidilecek golf ve futbol kampı ülkesi Türkiye” dedi.

Dünya sporcularının uzun süredir seyahat edemedikleri için büyük bir arayış içerisinde olduklarını söyleyen Baraner, Antalya’da dünyanın hiç bir yerinde olmayan 3 bin futbol kampı kapasitesi ve 20 golf sahasının yanında, futbol kampına hizmet edebilecek 180 saha, kamp turizmine hizmet eden 50 otel olduğunu belirtti. Baraner “Dünyanın hiç bir yerinde de bu kadar iyi koşullarda, güvenli turizm sunan bir yer yok. Düşünün ki bir futbol takımının Antalya’da kamp için yaptığı harcama 30-120 bin Euro’yu buluyor. Dünyada her hangi bir takım kampa gidecekse veya golf oynanacaksa, en güvenli adresin Türkiye olduğunu vurgulamalıyız” diye konuştu.

Dünya turizm devine Türkiye’yi örnek alın” uyarısı

Pandemi sürecinde dünya turizm ülkeleri turizme kapalıyken Türkiye’nin açık kalmasının bile büyük bir başarı olduğuna değinen Baraner “Çok doğru önlemler aldık. Otellerde virüs kapma riskini çok düşürdük. Güvenli turizmin adresi uluslararası piyasalarda Türkiye olarak gösterilmeye başladı. Dünya genelinde, turizm devi İspanya’ya bile seyahat uyarısı verildi. Onlara ‘Türkiye gibi önlem alırsanız kapılarımızı açarız’ denildi. Bu güven, büyük gurur verdiği kadar büyük sorumlulukta yüklüyor” dedi.

Hem misafirperver hem güvenli

Baraner, önlemlerin virüsten sonraki süreçte de devam ettirilmesinin önem taşıdığına dikkat çekerek “Türk misafirperverliğinin yanında turizmde yeni bir Türkiye algısı oluşuyor. Yıkıcı ekonomik tahribatın yanında Türkiye’nin güvenli ve sağlıklı turizm ülkesi imajı perçinleşiyor. Piyasalar Türkiye Güvenli Ülke diyor. Türkiye bugün yaşanan zorlukların bedelini gelecek yıllarda fazlası ile geri alacak” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Çırağan Sarayı’na Forbes Travel Guide’dan Beş Yıldız başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.