Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Tatilde En Güzel Kaş Plajlarına Gidin…

0

Her sene gerek yerli gerekse yabancı turistlerin pek çoğu tatilleri için Antalya’nın en güzel beldeleri arasında yer alan Kaş’ı tercih ediyorlar. Tatil döneminde otelleri tercih etmek istemeyenler ise Kaş kiralık villa alternatifleri arasından seçimlerini yapıyorlar. Bir yandan villanızda keyif yaparken diğer yandan ise bölgedeki en güzel ve popüler plajlara giderek muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz.

 

Kaputaş ve Seyrek Çakıl Plajları

Pek çok kişi Kaş Kalkan kiralık villa arayışına girdikleri zaman mümkün olduğu kadar Kaputaş Plajı’na yakın yerlerdeki villaları tercih ediyorlar. Söz konusu Kaş olduğu zaman akla ilk gelen yerler arasında bulunan bu plaj, tamamen el değmemiş bir güzelliğe sahip olmasından dolayı buraya gelen kişilerin sıklıkla ziyaret ettikleri yerler arasında bulunuyor. Bölgenin böylesine ön plana çıkmasındaki en büyük etkenlerin başında, kanyon ağzı plajı olması gelmektedir. Birinci derece sit alanı olan Kaputaş Plajı, Turkuaz renkli tertemiz denizi ile gelenleri büyülemeyi başarmaktadır.

Kaputaş Plajı’na komşu olan Seyrek Çakıl Plajı ise hem çok sakin oluşu hem de muhteşem denizi ile gelenleri büyülemeyi başarıyor. Son derece doğal bir ortamda sakin şekilde zaman geçirmek isteyenler, Seyrek Çakıl Plajı’nda aradıklarını kolaylıkla bulmuş olacaklardır.

 

Patara Plajı

İsmini Patara Antik Kenti’nden alan plaj, caretta carettaların yumurtalarını bıraktıkları nadir yerlerden bir tanesidir. Bundan dolayı da bu plaj Doğal Hayatı Koruma Vakfı tarafından korunmaktadır. Plaj sabah 8 ile akşam 8 arası insanların kullanımına açıktır.

 

Akçagerme Plajı ve Fırnaz Koyu

Özellikle de çocuklu aileler Kaş Kalkan kiralık villa seçimini https://kiralikvillarehberi.com/kiralik-villa üzerinden yaptıktan sonra ailecek denize girip güneşlenmek için uygun alan arayışına girenlere Akçagerme Plajı aradıklarını en iyi şekilde vermeyi başarıyor. Mavi bayraklı olan bu plajın suyu her zaman berrak olup son derece temiz ve ılıktır. Sığ bir yapıya sahip olmasından dolayı da rahatlıkla burada denize girilebilir.

Turkuaz renkli denize sahip olan Fırnaz Koyu’nda yer alan küçük plajda insanın gençleştiğine inanılan bir çamur bulunmaktadır. Buraya geldiğiniz zaman buradaki çamuru kullanarak çamur banyosu da yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kaş Kalkan’da En Güzel Kiralık Villalar... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.