Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Deprem Barınma Sorununa En İyi Çözüm Konteyner Ev

0

Fabrika üretimli mobil taşınabilir özelliğiyle konteyner ev deprem bölgelerindeki barınma soruna en iyi çözüm getiriyor. 1+1 odalı içerisinde tuvalet ve banyosu da bulunan konteyner ev aynı gün oturuma hazır olması özelliğiyle büyük kolaylık. 

Konteyner Ev Yüksek Yalıtımıyla Sıcacık

Türkiye’de Dünyanın önde gelen hazır ev üreticileri tarafından geliştirilip imal edilen konteyner ev yapı yalıtım performansıyla da öne çıkıyor. Sandviç panellerin kullanıldığı duvar ve çatı sistemi konteyner evlerin içini sıcacık yaşam alanına dönüştürüyor. Çift camlı pencere sistemi ve özel üretim tam kapama sağlayan ana giriş kapıları yalıtıma ekstra katkı sağlıyor.

 Tek Tırla 2 ila 10 Adet Taşınabiliyor

21 m2 iki odalı WC duşlu konteyner ev fabrika tam üretimli olarak hazırlandığında bitmiş olarak bir tırla iki veya özel dorse ile 3 adet şeklinde taşınabiliyor. Aynı ürün demonte olarak üretildiğinde tek tırla 10 adet konteyner evin kolayca taşınması mümkün. 

Kaynaksız Teknolojiyle Üretilen Konteyner Ev Çok Hızlı Kuruluyor

Sektörde üretici markalardan Karmod Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çankaya geliştirdikleri yeni nesil kaynaksız teknoloji kullanımıyla kurulum hızını artırdıklarını vurguluyor. Kaynak kullanılmayan konteyner evler cıvata somunlu ve geçmeli sistemle üretiliyor. Bu avantajla konteyner evin taşınması bir tırla 10 adete kadar yükseltilebiliyor. Aynı zamanda kullanım yerinde profesyonel ekipler üretim sisteminin verdiği kolaylıkla konteyner evi 1-2 saat içerisinde oturuma hazır hale getiriyor.

 Elektrik ve Su Tesisatları Ana Şebekelere Bağlanacak Vaziyette Hazır

Konteyner evlerin bir diğer avantajını da elektrik ve su tesisatlarının lamba ve musluk gibi armatürler dahil kullanıma hazır halde üretilmesi oluşturuyor. Elektrik tesisatı piriz ve anahtarlarına kadar montajlanmış vaziyette. Sigorta kutusu ana giriş kapısı üzerine güvenli şekilde yerleştirilmiş durumda. Ana şebeke bağlantısı konteyner ev arkasına konulmuş olan ana akım buatından kolayca gerçekleştirilebilmektedir. 

Deprem bölgesinde oluşturulan konteyner kent sahasına plan dahilinde yerleştirilen konteyner evlerin atık ve temiz su bağlantıları da oldukça kolay. Kutu gibi dizilen konteyner evler arka kısımdaki hazır üretimli temiz su ve gider borularından kanalizasyon hattına kolayca bağlanabiliyor. 

Deprem Bölgesi Konteyner Evlerinde En İyi Ergonomi

Afet sonrası yaşam için özel tasarlanan konteyner evlerin içi eni iyi kullanım ergonomisine sahip. Evin büyüklüğüne göre içte en geniş yaşam alanı özenle hazırlanmış bulunuyor. Ergonomisiyle afetin yaralarını hızla sarmaya katkı sağlıyor. Mini mutfak, kullanıma hazır tuvalet ve duş depremzede ailenin yaşamını kolaylaştırıyor. Yüksek yalıtımlı yapı özelliğiyle konteyner evin ısınması çok kolay. Elektrikli ısıtıcılar, elektriğin bulunmadığı yerlerde soba ile ısıtma yapılabiliyor. Kolayca ısınan iç ortam sıcaklığını uzun süre muhafaza ediyor.

Her Gün Yüzlerce Tır Deprem Bölgesine Konteyner Ev Taşıyor

Her gün Türkiye genelinde 200 adetin üzerinde konteyner ev üretilerek deprem bölgesine doğru Tırlarla yola çıkartılıyor. Karmod’tan aldığımız bilgiye göre firma her gün 50 adet konteyner ev üreterek deprem bölgesine gönderiyor. 

Prefabrik Yapı Firmaları Deprem Konteyneri Üretmek İçin İhracatı Durdurdu

Türkiye’nin konteyner üretiminde önde gelen markalarından Karmod CEO’su Mehmet Çankaya’dan aldığımız bilgiye göre ilk günden aldıkları kararla ihracatı durdurarak deprem bölgesi için üretime geçildi. Sonrasında da zaten devletin aldığı isabetli kararla konteyner ihracatı geçici süre durduruldu.

 Her Gün 50 Adet Deprem Konteyneri

Karmod firma yetkililerinden aldığımız bilgiye göre firma 20 olan günlük üretimini gece vardiyasını da dahil ederek 50 adete yükseltti. Sadece 1 fabrikada üretilen konteyner her fan 50 ailenin barınma ihtiyacına çözüm oluyor.

 

Bir önceki yazımız olan Hollanda’nın Başkenti Amsterdam’da Nerede Kalınır ? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.