Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Termal otellerde yılbaşı rezervasyonları yüzde 100

0

Termal turizmin ülkemizde önemli merkezlerinden olan Afyonkarahisar’da yeni yıl öncesi otellerde rezervasyonlar yüz güldürmeye başladı. Yeni yılı termal otellerde geçirmek isteyen tatilciler günler öncesinden yerlerini ayırttı. Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (ZAFTODER) Başkanı Ali Gümüşhan, Afyondaki otellerin yüzdü 100 doluluk oranına sahip olduğunu belirterek, şunları söyledi:

– Şu anda kış dönemi Afyonkarahisar’daki tüm otellerimiz yüzdü 100’e yakın doluluk oranına sahip. Kış dönemi olunca ilk akla gelen tatil yeri Afyonkarahisar oluyor. Biz de bundan çok memnunuz. Çünkü Afyonkarahisar’daki tüm otellerimizin kalitesi çok yüksek oranda. Dijital bir ortamda, dijital bir dünyada yaşıyoruz. Misafirlerimiz memnuniyetlerini internet ortamında yazıyorlar. Bu da bizim Afyonkarahisar için güzel reklam oluyor.

– Kar, kış olduğu zaman ilk akla gelen termal tatil Afyonkarahisar. Buharlar içerisinde herkes havuzlarına girebiliyor, dinleniyorlar. Akşam eğlencelerini yapıyorlar, alışverişlerini yapıyorlar, Afyonkarahisar’ın tarihi yerlerini geziyorlar. Ayazini bölgesi var. Turizm destinasyonu oldu orası. Oraya ilgimiz çok büyük. Yine balon turumuz var Emre Gölü’nde. Afyonkarahisar’da ürün çeşitliliğimiz çok fazlalaştı Vali Gökmen Çiçek liderliğinde ve öncülüğünde.

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği (ZAFTODER) Başkanı Ali Gümüşhan

– Bu ay bitiyor ve yılbaşı geliyor. Yılbaşı döneminde de tüm Afyonkarahisar’daki otellerimizde etkinlikler. Sanatçılar var. İki günlük bir tatil programı düşünüyor, Cuma ve cumartesi akşamı olmak üzere. Şuanda doluluklarımız Afyonkarahisar’daki otellerde yüzde 95 civarına geldi. Önümüzde birkaç gün daha var. Satışlarımız devam ediyor. Yılbaşı günü yani ayın 31’inde doluluğumuz yüzde yüze ulaşacaktır.

Bir önceki Hilton otelleri 2022 yılında Türkiye'de 12 yeni otel açılışı gerçekleştirecek başlıklı yazımızda 2022 Yılında, Hilton ve Otel hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.