Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Şerif Yenen’e ‘Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’

0

Profesyonel turist rehberi, seyahat yazarı ve uluslararası konuşmacı Şerif Yenen’e “Meslekte Üstün Hizmet Ödülü” verildi.

Ulusal ve uluslararası kurumlara özel gerçekleştirdiği sanal turlarda pek çok güzel görsel eşliğinde ülkemizin tarihi ve turistik değerlerini anlatan Şerif Yenen’e bu alandaki başarılarından ötürü yeni bir ödül geldi. Uluslararası Rotary 2420 Bölge Federasyonu’nun her yıl mesleğinde “fark yaratan” iş insanlarına verdiği “Meslekte Üstün Hizmet Ödülü”ne bu yıl Şerif Yenen layık görüldü.

Yenen’e, Meslekte Üstün Hizmet Ödülü takdim töreni geçtiğimiz hafta 25 Mayıs akşamı uluslararası katılımcı Rotaryenler eşliğinde, online olarak gerçekleşti.

Şerif Yenen ödülünü, üyelerin telekonferans yöntemiyle katıldığı etkinlikte aldı. Ulusal ve uluslararası üyelerin katıldığı ödül töreninin ardından Yenen’in İngilizce olarak gerçekleştirdiği  “Ayasofya ve İstanbul” sunumu ilgiyle izlendi.

Şerif Yenen

Ulusal ve uluslararası Rotary Kulüp üyelerine yönelik İngilizce ve Türkçe verdiği seminerler büyük beğeni toplayan Şerif  Yenen, böyle bir ödüle sahip olmaktan dolayı memnuniyetini ve teşekkürlerini iletti.

Yenen, ödül kriterleri arasında mesleğe olağandışı katkı, fark yaratma ve yüksek ahlak gibi kriterlerin bulunmasından büyük onur duyduğunu vurguladığını  ve bu ödülün motivasyonunu arttırdığını ifade ederek, “pandemiyle hayatımıza giren sanal seminerler ve gezilerin gelecek yıllarda turizmin bir parçası olarak devam edeceği öngörüsünü paylaştı.

 Yenen, “Kültür turizmi yapan rehberler olarak bu alandaki üstünlüğümüzle anılmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

 “Meslekte Üstün Hizmet Ödülü” , Rotary Kulübü’nün en özel ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu ödül, mesleğe olağandışı katkı sağlayan sınırlı sayıda kişiye veriliyor. Daha önce bu ödülü alanlar arasında Türkan Saylan, Ali Sabancı, Rahmi Koç gibi isimler var.  Yenen’e bu ödülü layık gören “Rotary 2420 Bölge” temsilciliği de İstanbul ve Trakya bölgesindeki 80 kulübü kapsıyor.

Bir önceki yazımız olan GARO, Tunceli, Malatya, Elazığ İnfo Gezisi Düzenliyor başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.