Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

İlker Kulaksız: İnsanlar tatil kararını sosyal medyaya göre veriyor!

0

Sosyal medya hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Günümüzde sosyalleşme, iletişim kurma ve hatta anılarımızı saklama gibi pek çok şey için kullanılıyor. Ancak bu durum, hayatın bir çok alanına etki ediyor. Etkilenen iş alanlarından başında ise eğlence ve turizm gibi sektörler geliyor.

Tatil planlarını sosyal medyaya göre yapan insan sayısı her geçen gün artıyor. Paylaşılan gönderiler, gidilecek yerleri ve hatta konaklama şekillerini belirliyor. Konuyla ilgili tespitlerini ve araştırmalarını paylaşan Bugün Nereye Gidelim kurucusu İlker Kulaksız, çarpıcı detaylar paylaşıyor.

Bugün Nereye Gidelim kurucusu İlker Kulaksız: İnsanlar tatil kararını sosyal medyaya göre veriyor!

Bugün Nereye Gidelim seyahat acentası kurucusu İlker Kulaksız, 1.5 milyona yakın takipçilerinin olduğu sayfaları özelinde turizm sektörü ve sosyal medya kullanımı arasında bağlantıya dikkat çeken önemli değerlendirmeler yaptı. İnsanlar tatil kararını sosyal medyaya göre veriyor kulaksız, şu ifadelere yer verdi:

İnsanlar artık tatile gitmek için bir karar alacakları zaman hem müşteri yorumlarına bakıyorlar hem de gitmek istedikleri yerle ilgili olarak Instagram’da araştırmalar yaparak kullanıcı gönderilerini takip ediyorlar ve günün sonunda tatil yeri seçme motivasyonları ciddi anlamda etkileniyor.

Bugün Nereye Gidelim verilerine incelediğimizde de bunu görebiliyoruz. Villa, Bungalov gibi satışlarımız arttığında muhakkak sayfamızda keşfette çok izlenen bir video yada binlerce beğeni almış bir fotoğraf serisi görüyoruz. Bu sene trend olan villa kiralama yine sosyal medyanın etkisi ile geçtiğimiz yıla göre yüzde 40 büyüme hacmine ulaştı.

Bu açıklamalar, sosyal medyanın kullanıcılar üzerindeki etkisini bir kez daha gözler önüne serdi. Söz konusu durumun farkında olan pek çok şirket ise geleneksel medya kanallarını bırakarak reklamlar üzerinden paylaşım yapmaya başladı. Bu nedenle kullanıcıların dikkatli olmasında fayda var.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Ziyaretlere Ev Sahipliği Yapan Antalya başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.