Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Sururi Çorabatır: Seyahat açlığı hareket getirecek

0

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle oluşan “seyahat açlığı”nın bütün dünyada bir turizm hareketliliği başlatacağını, söyledi.

TÜROFED Başkanı Çorabatır, konuyla ilgili şunları söyledi:

Sadece Türkiye’de değil dünyanın farklı rotalarında da seyahat hareketliliğinin başlamadığını, Yunanistan ve İspanya’da henüz turizm sezonunun açılmadığını anlatan Çorabatır, “Bizim için çok önemli olan, vaka sayılarının düşmesi ve aşılanmanın artması. Bunlar önümüzdeki günlerde istediğimiz rakamları görmemizi sağlar. Biz sektör olarak misafirlerimizi ağırlamaya hazırız. Turizm sektörünün kıstasları sağladığı takdirde şanslı bir dönüşüm yapmasını bekliyorum. Çünkü herkes seyahat yapmayı istiyor. Şu an itibarıyla baktığımızda bir sıkıntı üzerimizde var ama aldığımız tedbirlerle bunun önüne geçeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Çorabatır, turizm sezonunun açılmasıyla hareketlilik yaşanmasını beklediklerini dile getirerek, “Kovid-19 ile beraber dünyada seyahat açlığı oluştu. Bu açlık, bütün dünyada bir hareketlilik başlatacak, tabii tedbirler doğrultusunda. Başladığı takdirde bunun ülkemiz için iyi olacağını tahmin ediyorum. Bunun yanında sezonun uzaması da yurt dışındaki vaka sayıları ve ülkemizdeki vaka sayılarıyla doğru orantılı olacak” diye konuştu.

AB ülkelerinin, iki doz aşı yaptıranların istediği yere gidebileceğine yönelik kendi içlerinde karar aldığını anlatan Çorabatır, Türkiye’de de bundan sonra seyahatlere yönelik yeni kararlar alınabileceğini ve turizmcilerin önünün açılacağını kaydetti.

Bir önceki Pandemi gölgesinde yaz tatili için rezervasyonlar başladı başlıklı yazımızda Avrupa, İçi̇n ve Plan hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.