Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Bursa’nın yeni kamp ve karavan alanı Harmancık turizmin gözdesi olacak

0

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı 50 Milyon lira bütçeli 2020 Yılı Mali Takviye Programlarına yapılan müracaatların kıymetlendirme sonuçlarını açıkladı. Harmancık Belediyesi 107 proje ortasından memleketler arası standartlara sahip kamp ve karavan alanını için mali dayanak almaya hak kazandı. 

Belediye Lideri Yılmaz Ataş, “Projeyi mevcut eko turizm alanında, yüzme havuzu, millet bahçesi ve basketbol alanlarının olduğu alana 1 yıl içerisinde kazandırmış olacağız. İlçemiz ulaşım manasında Bursa, Balıkesir ve Kütahya vilayetlerinin kesişim noktasından olmasından ötürü kamp ve karavan turizmine ilgili duyan konuklarımızı ağırlamak bizleri memnun edecek. Takviyesini hiçbir vakit esirgemeyen Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş’a teşekkür ediyorum. İlçemize ve bölgemize güzel uğurlu olsun” dedi.

Türkiye Kamp ve Karavan Federasyonu projenin iştirakçisi pozisyonunda yer alırken, örnek olarak gösterilecek kamp alanı memleketler arası kriterlere nazaran yapılacak. Kamp ve karavan alanının başta bölge olmak üzere Bursa turizmine büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Proje ile ile ilgili görüş ve tekliflerin çok pahalı olduğunu da aktaran Lider Ataş, “Kamp, karavan meraklıları, dernekler, ilgililer taleplerini bizlere iletebilirler. Görüş ve teklifler için bizler ile irtibata geçmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi, salgın sonrası daha da ehemmiyet kazanan eko-turizmden daha fazla hisse alabilmek hedefiyle Harmancık ilçesindeki tesislerin kapasitesini geçtiğimiz aylarda arttırdı.

Ajanstan 2015 yılında sağlanan 1,5 milyon liralık hibe ile Harmancık Belediyesi tarafından yaptırılan 3,5 milyon liralık bütçeli Eko Turizm Toplumsal Tesisleri bünyesinde 14 adet bungalov konut, 250 metrekare restoran, macera parkı, paintball, dağ bisikletleri, yürüyüş parkurları ve ATV seyahat motorları aktivite alanları bulunuyor.

Harmancık Belediyesi Eko Turizm Toplumsal Tesisleri bünyesine 350 metrekare taban alanına sahip toplamda 900 metrekare alanlı konferans salonu binası kazandırıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin ek 3 milyon liralık yatırımıyla birebir alana 3 adet 35 metrekarelik ve 3 adet 45 metrekarelik 2 katlı bungalov ahşap mesken, 1 adet çamaşırhane ile 1 adet genel tuvalet yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Afrika Serengeti Parkı değil Balıkesir Ovası başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.