Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Boyun Çizgilerine Botoks

0

Alnınızdaki kırışıklıklar, göz çevrenizdeki kaz ayakları ve ağız çevresindeki çizgiler gibi yaşlanma belirtilerini yüzünüzde zaman içinde görmeye başlarsınız. Peki ya yaşlanma belirtileri boynunuza da ulaştığında?

Boynumuz da tıpkı yüzümüz gibi yaşlanıyor. Boyun Botoksu, boynunuzdaki kolye çizgileri olarak bilinen yatay çizgiler ve diklemesine (platismal) bantlar olarak bilinen dikey çizgiler gibi yaşlanma belirtilerini tedavi etmek için mükemmeldir.

Bu yazıda boyun botoksu ile ilgili detaylı bilgi vermeye ve boyun botoksu kimlere yapılır sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Ne yazık ki boyun kırışıklıkları tıpkı yüzünüzdeki çizgi ve kırışıklıkların gibi yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçasıdır. Boyundaki bant ve kırışıklıkların oluşmasını önlemek için boyundaki platisma kasına Botoks uygulaması yapılmaktadır.

Platysma kası göğsünüzü kaplayan ve yüzünüzün alt kısmına kadar uzanan geniş bir kas tabakasıdır. Bu kaslar en yoğun olarak boynunuzun her iki yanında bulunan iki şerit halinde görünür.

Yaşlandıkça bu kas zayıflayabilir ve etrafındaki deri hacmini kaybeder, bu da kasın daha belirgin hale gelmesine ve boyun bantlarının oluşmasına neden olur. Bunlara platismal bantlar denir ve başlangıçta yalnızca kas kasıldığında ortaya çıkar. Ancak zamanla yüzünüz rahatlamış olsa bile görünmeye başlayacaklardır. Bu kastaki zayıflık yüzünüzü aşağı doğru çekerek sarkmış bir cilt görünümüne neden olabilir.

Bir de boynumuzdaki enine çizgiler vardır. Zaman içerisinde gittikçe derinleşir ve yaşlı bir boyun görüntüsü verir. Enine boyun çizgilerine Botoks uygulaması da başarılı sonuçlar vermektedir.

Yaşlandıkça boynunuz doğal olarak yağ ve kolajen kaybeder, bu da kasların daha görünür hale gelmesine neden olur. Bu aynı zamanda boynunuzdaki çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmaya başlaması ve daha belirgin hale gelmesi anlamına da gelir.

Boyun Botoksu nedir ve nasıl yapılır?

Botoks, cildinizin altındaki kasları gevşeterek cildinizi pürüzsüzleştirir ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Botoks kasları gevşeterek hareket etmelerini engelleyerek pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar ve yeni çizgi ve kırışıklıkların oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

Boyun Botoksu, daha pürüzsüz ve sıkı görünen bir boyun sağlamak için platisma kasınıza enjekte edilir. Doktorunuz, boynunuzdaki çizgiyi gösterecek şekilde platisma kasınızı kasıp gevşetmenizi isteyecek ve böylece enjeksiyonlarınızın nereye yapılması gerektiğini görebilir.

Gevşek cildi giderebilen platismaplasti veya cildinizin daha pürüzsüz ve sıkı görünmesini sağlayan boyun germe gibi ameliyatlı yöntemler mevcuttur. Boyun Botoksu, istediğiniz sonuçlara ulaşmanın en hızlı ve en acısız yoludur; bu nedenle, sonuçlardan hala memnun değilseniz, diğer daha invaziv (ameliyatlı) prosedürlere geçmeden önce mutlaka denemenizi öneririz.

Boyun Botoksunun faydaları nelerdir?

Boyun botoksunun faydaları ve sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterir ancak bilinmesi gereken birkaç faydası vardır.

  • Ameliyatsız ve kolay bir yöntemdir; Botoks, hızlı ve nispeten ağrısız, cerrahi olmayan bir işlemdir. Daha genç görünmenize ve boynunuzdaki cildi pürüzsüzleştirmenize yardımcı olabilir.
  • Hızlı bir yöntemdir; Boyun Botoksu randevunuz randevunuz yalnızca 15 dakika sürecektir, bu da boyun Botoksunu öğle arası işlemi olmak için mükemmel bir yöntem haline getirir.
  • İyileşme süresi yok; Boyun Botoksu sonrası normal yaşamınıza dönebilirsiniz. Boyun Botoksu herhangi bir anestezi gerektirmeden herhangi bir kesi yapılmadan, dolayısıyla sonrasında herhangi bir iyileşme veya dinlenme süresine gerek olmadan yapılan bir işlemdir.

Boyun Botoksunun herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Boyun botoksunun yan etkileri yüzünüzün diğer bölgelerine uygulanan botoksla aynıdır. Ana yan etkilerden biri enjeksiyon bölgesi çevresinde şişlik veya morarmadır. Ancak herkes bunu yaşamaz ve randevunuzdan sonra normal günlük aktivitelerinize dönmekte özgürsünüz.

Boyun Botoksu ne işe yarar?

Boyun Botoksunun kolye çizgileri (yatay boyun çizgileri) ve platismal bantlar (yatay çizgi) için çok etkili bir tedavi olduğunu bilmek sizi memnun edecektir. Ancak botoks enjekte etmek için mutlaka “Botoks konusunda tecrübeli bir doktor” seçtiğinizden emin olun. Boyun Botoksu, dikine boyun bantlarını etkili bir şekilde azaltmak için de etkili bir tedavidir gerektirir.

Boyun Botoksu sonrası neler olur?

Botoks tedavisi sonrasında cildinizin daha pürüzsüz hale geldiğini, kırışıklık ve çizgilerin görünümünün azaldığını fark etmeye başlayacaksınız.

Boyun botoksunun etkilerini ilk tedaviden on ila on dört gün sonra fark edeceksiniz. Boyun Botoksu üç ila beş ay arasında kalıcıdır. Ancak düzenli boyun Botoksu uygulamaları sonrası mevcut çizgiler azalır, ilerlemesi önlenir.

Bir önceki yazımız olan Cuento Bodrum ile eşsiz seyahat deneyimi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.