Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Hac ve Umre Acentaları TÜRSAB’tan Ayrılmak İstiyor

0

Hac ve Umre Seyahat Acenteleri Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin: Ana hedefimiz hac ve umreyle iştigal eden seyahat acentalarının kendi birliklerine kavuşması 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un, 1618 sayılı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Kanunu’nun değiştirileceğini açıklaması sektörde tartışmaları da beraberinde getirdi.

Bu tartışma konu başlıklarından biri de Hac ve Umre acentalarının TÜRSAB’tan ayrılma isteği oldu.

Hac ve Umre Seyahat Acenteleri Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, konuya ilişkin olarak Ekonomim Gazetesi’nden Selenay Yağcı’ya açıklamalarda bulundu.

DİYAEDDİN ŞAHİN: HEDEFİMİZ KENDİ BİRLİĞİMİZİ KURMAK

Hac ve Umre Seyahat Acenteleri Derneği (HURSAD) Başkanı Diyaeddin Şahin, 2022 yılından bu yana bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu’nda acenteleri temsil ettiği belirterek; “Derneğimizin kurulduğu günden beri ana hedefi, hac ve umreyle iştigal eden seyahat acentalarının kendi birliklerine kavuşması. Bununla ilgili yıllardır girişimlerde bulunuyoruz. Hem Bakanlığımıza hem de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ulaşabildiğimiz herkese bu talebimizi ilettik. Mecliste görüşülecek olan kanun tasarısında Hac ve Umre organizasyonu yapan seyahat acentalarının kendi birliklerine kavuşmasını sağlayacak maddelerin olması en büyük temennimiz” dedi. Hac ve Umre Acentaları TÜRSAB’tan Ayrılmak İstiyor

İLKER ÜNSEVER: ADINDA TÜRKİYE OLAN BİR BİRLİĞİN, TÜRSAB’IN BÖLÜNMEMESİ GEREKİYOR

TÜRSAB bölünecek söylemlerine karşı TÜRSAB Hukuk Başdanışmanı İlker Ünsever ise; “Biz ihtisas belgesi verelim, şartlarını koyalım diyoruz. Ancak sağlık turizmcileri, hac ve umre acentaları ayrılmak istediklerini söylüyor. Adında Türkiye olan bir birlik TÜRSAB bölünmemesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bir önceki Dijital Schengen Vizesi Hakkında Merak Edilenler başlıklı yazımızda Başvuru, Dijital ve İçi̇n hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.