Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Bodrum’da Yapılacak Aktiviteler

0

Ülkemizin en popüler tatil mekanlarından bir tanesi olan Bodrum her yıl dünyanın çeşitli noktalarından milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. Doğanın güzelliklerini farklı bir atmosfer de ziyaretçilerine sunan Bodrum, kumu ve denizi ile de beğenileri kazanmaya devam ediyor. Her yıl başta ülkemizden olmak üzere dünyanın dört bir yanından ziyaretçi kabul eden Bodrum, kendine has koyları ile birlikte ziyaretçilerine unutulmaz anlar sunuyor.

 

Bodrumda keşfedilmesi gereken pek çok özel koy bulunuyor. Bu koylar hem yeşillik hem de deniz rengi olarak farklı özelliklere sahip. Birbirinden farklı özellikler ile ziyaretçilere tekne turları vasıtasıyla eğlenceli anlar yaşatan bu koylara tekneler yardımıyla gidilebiliyor. Bodrum denince akıllara gelen kum, güneş ve deniz artık yavaş yavaş yerini doğanın güzellikleri arasında gösterilen koylara bırakıyor. Bodrumda yer alan koylar birbirlerine göre farklı özelliklere sahip olurken, ziyaretçilerine de unutulmaz anlar sunuyorlar.

 

Gözde tatil mekanlarından bir tanesi olan Bodrum ziyaretçilerine pek çok aktivite de sunuyor. Ziyaretçiler biryandan tatil yaparken diğer yandan da eğlenceli pek çok aktiviteye katılabilecek, kaliteli zaman geçirebilecekler.

 

Bodrumda Yapılacak Aktiviteler Nelerdir?

Bodrum’a giden milyonlarca insan doğanın güzelliklerini kadar Bodrum kentinin de güzelliklerini görmek istiyor. Özellikle Bodrum Kent merkezinde dolaşan ziyaretçiler, İskele Meydanından başlayarak kent içerisinde bulunan Cumhuriyet caddesi, Kumbahçe mahallesi ve sahile doğru Bodrum Marina ve Bodrum Kalesini gezme fırsatı buluyorlar. Bodrum Kent meydanında göze çarpan yerlerden bir tanesi olan Bodrum Tekilacılar Sokağı, hem atmosfer hem de tarihsel süreci ile ziyaretçileri etkiliyor.

 

Bodrum Kentinde gezilecek ve görülecek yerler arasında Bodrum Kalesi’de yer alıyor. Kendine has tarihi ile ziyaretçileri yıllar öncesine götüren Bodrum Kalesi, kıyıya paralel bir nokta da yer alıyor. Ziyaretçiler dilerlerse içini de gezme fırsatı buluyorlar. Bu kalenin 15’ncü yüzyıla ait olduğunu da unutmadan belirtelim. Kentte Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi de yer alıyor. Bodrum’un en ilgi çeken mekanlarından bir tanesi olan Sualtı Arkeoloji Müzesi, ziyaretçilere unutulmaz bir kültür aktivitesi sunuyor.

 

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesinde Amphora sergilemesi, Cam Salon, Doğu Roma Gemisi, Cam Batığı, Sikke ve Mücevharat Salonu, Karyalı Prenses Salonu, İngiliz Kulesi, İşkence ve Katliam Odaları gibi sergiler yer alıyor. Dünyanın en eski batık gemi kalıntısının da yer aldığı müze her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Bodrum Mausoleion…

Antik dünyanın harikaları arasında gösterilen Bodrum Mausoleion da Bodrum’da gezilmesi gereken yerlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bodrum Kalesi’nden daha eski bir tarihe sahip olan Bodrum Mausoleion, antik dönemi ziyaretçilerine sunuyor. Eski zamanlardaki oluşumlara adeta ışık tutan bu mekan, antik çağ dönemini günümüze taşıyan yapıtlar arasında yer alıyor.

 

Bodrum’da yer alan Bodrum Antik Tiyatro ziyaretçileri adeta antik döneme götürüyor, görsel anlamda bir şölen sunan bu yapıt, Bodrum’da gezip görülmesi gereken en popüler yerlerden birisi konumunda yer alıyor. 1973 yılında yapılan kazılar ile ortaya çıkan ve günümüze kadar gelmeyi başaran tarihi eser, her yıl ziyaretçileri heyecanlandırmaya devam ediyor.

 

Bodrum Kalesine ve Bodrum Limanına bakan Bodrum Marina Yacht Club eşsiz manzarası ile ziyaretçileri büyülemeye devam ediyor. Gece ve gündüz manzarası ile ziyaretçilerin beğenisini kazanan mekan, canlı müzik ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar bırakıyor. Yılın 12 ayı açık olan mekanda canlı müzik bir an olsun eksik olmazken, gece hayatı için de eşsiz bir görsel şölen sunuyor.

 

650 kilometrelik bir sahil şeridine ev sahipliği yapan Bodrum, çok sayıda koy ve plaja ev sahipliği yapıyor. Kaliteli ve bir o kadar da eğlenceli anlara ev sahipliği yapmaya devam eden Bodrum, güneşi ve denizi ile ziyaretçiler arasında bir köprü kuruyor. Bodrumda ziyaretçiler çeşitli koyları gezebilir, benzersiz manzaraya sahip yerlerde deniz paraşütü yapabilir, babanaya binebilir, dalışlar gerçekleştirerek eğlenceli dakikalar yaşayabilirler.

 

Tam bir tatil merkezi olan Bodrumda birbirinden farklı clublar da yer alıyor. Ziyaretçiler yüksek sesli bu clublarda diledikleri gibi dans edebiliyor, müziğin tadını çıkarabiliyorlar. Plajın ve güneşin yorgunluğunu atmak için iyi tercihler arasında yer alan clublar, hem gündüzleri hem de geceleri ziyaretçilerine özel ve eğlenceli anlar sunuyorlar.

 

Bodrumda pek çok aktivite yer alıyor. Bunlar arasında günübirlik turlar da yer alıyor. Bisiklet, ATV safari veya at safari gibi etkinliklere ev sahipliği yapan Bodrum, ziyaretçilerine adrenalin dolu anlar vadediyor. Tabii Bodrum’da en popüler aktivite Bodrum tekne turu aktivitesi. Bununla birlikte çeşitli dalış turlarına da katılmak mümkün. Eğitmen eşliğinde ziyaretçiler birbirinden farklı koylara dalabilir, deniz altındaki görsel şölenden de faydalanabilirler. Pek çok turistik beldeye de ev sahipliği yapan Bodrum, çeşitli su parkları ile de havuz keyfini unutulmaz bir hale getiriyor. Özellikle çocuklu aileler için hayati önem taşıyan su parkları, tertemiz havuz suyu eşliğinde ziyaretçilerin beğenisini kazanan detaylar arasında yer alıyor. Bunlara ek olarak çeşitli tema parkları da Bodrumda yer alıyor. Bu tema parklarında yunuslar ziyaretçilere çeşitli hareketler yaparak onları eğlendiriyor. Çocuklu ailelerin ilgi gösterdiği bu tema parklar eğlence yüklü yapısı ile her yıl ziyaretçileri kabul etmeye devam ediyor.

 

Bodrum Yat Kiralama

Bodrum’da birbirinden farklı özelliklere sahip pek çok koy bulunuyor. Her yıl ziyaretçiler Bodrum yat kiralama ile bu koyları özgürce dolaşıp görme fırsatı elde ediyorlar. Pek çok farklı özelliğe sahip yat kiralama imkanı veren tatil kenti, ziyaretçilerin yüzünü güldürüyor.

Tam bir tatil kenti olan Bodrum, her yıl ülke içi ve ülke dışı milyonlarca ziyaretçiyi kabul ediyor.

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? Avşa Adası'na Ulaşım başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.