Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Emirates Yolcuların COVID-19 Masraflarını Karşılıyor

0

Emirates Yolcuların COVID-19 Masraflarını Karşılıyor… Emirates yolcuları, seyahatleri sırasında COVID-19 tanısı konması halinde, şirketin 150.000 EUR’ya kadar sağlık masraflarını ve 14 gün boyunca günde 100 EUR’ya kadar karantina masraflarını karşılaması sayesinde güvenle seyahat edebilecek.Bu sigorta şirket tarafından müşterilerine ücretsiz olarak sağlanıyor.

Emirates Yolcuların COVID-19 Masraflarını Karşılıyor

Emirates Grubu Başkanı ve Genel Müdürü Şeyh Ahmed Bin Said Al Maktum şunları söyledi: BAE Başkan Yardımcısı ve Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed Hazretleri’nin talimatıyla, Emirates uluslararası seyahatlerde güveni artırmak için öncülük etmekten gurur duyuyor. Tüm dünyada sınırlar kademeli olarak yeniden açılırken, insanların uçakla seyahat etme arzusunda olduğunu ancak yolculukları sırasında öngörülmeyen bir şey olması ihtimaline karşı esneklik ve güvence aradıklarını biliyoruz.

Emirates olarak enfeksiyon riskini azaltmak için seyahatin her adımında tedbir almak adına çok çalıştık ve ayrıca esneklik sunmak için rezervasyon politikalarımızı revize ettik. Şimdi çıtayı daha da yükselterek sektörde bir ilke imza atıyor ve müşterilerimize seyahatlerinde gerekmesi halinde dünya çapında COVID-19 ile ilgili sağlık ve karantina masrafları için ücretsiz sigorta sunuyoruz. Kendi adımıza bir yatırım yapmanın ötesinde müşterilerimize önem veriyoruz ve bu inisiyatiften memnun olacaklarına inanıyoruz.”

COVID-19 ile ilgili masraflar için dünya çapında ücretsiz sigorta sunan ilk havayolu şirketi

COVID-19 ile ilgili sağlık ve karantina masraflarını kapsayan bu sigorta, Emirates tarafından seyahat sınıfı ve destinasyon fark etmeksizin yolcularına ücretsiz olarak sunuluyor. Bu sigorta 31 Ekim 2020 tarihine kadar Emirates ile seyahat eden yolcular için an itibari ile geçerlidir (ilk uçuşun 31 Ekim 2020 tarihinde veya öncesinde gerçekleşmesi gerekmektedir). Yolculuklarının ilk uçuşunu gerçekleştirdikten sonra 31 gün boyunca geçerlidir. Bu durumda Emiratesyolcularının Emirates ile seyahat ettikleri destinasyona varış sonrası başka bir şehre gitmeleri halinde de bu sigortanın sağladığı ilave güvenceden faydalanmaya devam edebileceklerdir.

Yolcuların seyahat etmeden önce herhangi bir kayıt yaptırmak veya form doldurmak zorunluluğu olmayıp, Emirates tarafından sağlanan bu sigortadan faydalanmaları şart değildir.

Seyahatleri sırasında COVID-19 tanısı konan ilgili yolcuların, destek ve sigortadan yararlanmak için özel yardım hattı ile irtibata geçmesi yeterlidir.

Yardım hattının numarasına ve COVID-19 ile ilgili hangi masrafların karşılandığına dair bilgilere www.emirates.com/COVID19assistance adresinden ulaşılabilir.

Esneklik ve güvence

Yaz boyunca sınırların kademeli olarak yeniden açılmasıyla, Emirates yolcularına seyahat planlarında daha fazla esneklik ve güven imkanı sunmak için rezervasyon politikalarını da revize etmiştir. Seyahat planları COVID-19 ile ilgili uçuş veya seyahat kısıtlamaları nedeniyle sekteye uğrayan yolcular, 24 ay geçerli olacak şekilde biletlerini açığa alabilir ve daha sonraki bir tarihte yeniden rezervasyon yaptırabilir; ileride Emirates’ten satın aldıkları biletlerin tutarından düşmek için seyahat kuponu talep edebilir veya Emirates’in web sitesindeki formu  doldurarak veya seyahat acenteleri üzerinden iade talebinde bulunabilirler.

Halihazırda uçuş ağındaki 60’tan fazla destinasyonda hizmet veren Emirates, tüm dünyadan müşterilerine Dubai’den kolayca aktarma yapma imkanı sunarak Amerika Kıtası, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik arasında seyahat olanağı tanıyor.

Dubai açıldı: Emiratesyolcuları, ziyaretçilerin ve toplulukların sağlığını, güvenliğini koruyan yeni havayolu ulaşımı protokolleriyle ticaret ve eğlence amaçlı ziyaretçiler için yeniden kapılarını açan Dubai’ye seyahat edebilirler.

Önce sağlık ve güvenlik: Emirates, seyahatin her adımında, tüm yolculara maske, eldiven, el dezenfektanı ve antibakteriyel mendilden oluşan ücretsiz hijyen kitleri dağıtılması dahil, kapsamlı bir dizi tedbir uygulayarak yolcularının ve çalışanlarının hem yerde hem de havada güvende olmasını sağlıyor.

Seyahat kısıtlamaları: Seyahat kısıtlamalarının devam ettiğini hatırlatırız. Yolcular ancak seyahat edecekleri ülkelerindeki uygunluk ve giriş kriteri şartlarına uydukları takdirde uçuşlara kabul edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Emirates 6 Şehir İçin Daha Uçuşlarına Devam Ediyor başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.