Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Avşa Adası Nerede? Avşa Adası’na Ulaşım

0

Avşa Adası ülkemizde yer alan en özel tatil yörelerinden biri olup huzur ve sakinlik isteyenlerin ilk uğrak yerlerinden biridir. Hem doğası hem de denizi ile adaya olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Türkeli olarak bilinen adanın adı zaman içinde Avşa Adası olarak değişmiştir. Genel olarak havaların çok daha sıcak olduğu adada en soğuk ay Ocak ayı olmaktadır. Avşa Adası içinde çok fazla koy bulunsa da tekne ya da binek araçlar ile buralara ulaşım kolaydır. Altınkum Koyu, Manastır Koyu, Çınar Koyu, Atanaş Koyu, Yiğitler Koyu, Tavşanlı Koyu ve Kumtur Koyu en meşhur koyları olan adaya ilgi daha da fazla olmaktadır.

Avşa Adası Nerede?

Balıkesir ilimize bağlı Marmara ilçesinde yer alan Avşa Adası en özel ve sakin cennet adalar arasında ilk sırada yer almaktadır. Adanın ulaşım bakımından kolay olmasının yanı sıra özellikle İstanbul ilimize yakın olması nedeni ile en fazla ziyaret edilen ve tatil rotalarının ilk gösterdiği yörelerimizden biri olmaktadır. Deniz ile iç içe olmasının yanı sıra masmavi denizi, ter temiz havası ve şahane doğası ile adaya olan ilgi gün geçtikçe çok daha artmaktadır.

Avşa Adası Ulaşım

Türkiye de yer alan adalar arasında en fazla tercih edilen Avşa Adası tüm sakinliği içinde barındırmakta ve son derece huzur vermektedir. Avşa Adası ulaşım bakımından son derece büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Adaya İstanbul ilimizden deniz otobüsü ile 2 buçuk saatte ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca adaya Erdek’ten gitmek isteyenler için ise 1 saat 50 dakika bir yolculuk sonrası ulaşılmaktadır. İlçe merkezine yaklaşık olarak 11 km ve il merkezine ise 155 km uzaklıkta yer almaktadır.

Avşa Adası yüz ölçümü toplam olarak 39 km olup uzunluğu 7 km ve genişliği km olan adanın nüfusu her geçen gün daha da artmaktadır. Ayrıca ada Paşalimanı ve Marmara adalarından sonra gelmektedir. Avşa Adası https://www.avsaisland.com adresinde detaylı olarak tanıtılmaktadır. İncelemenizi tavsiye ederiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.