Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Bakan Ersoy: 7 bin 800 tesisimiz Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazandı

0

Türkiye’nin ilk sanal turizm fuarı olan 14. Travel Turkey İzmir Dijital Fuarı açıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İzmir Ticaret Odası, TÜRSAB, TÜROFED, İzmir Vakfı desteğiyle ve İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar 27 Şubat tarihine kadar devam edecek.

‘Dünyanın en güzel kumsallarına, doğasına ve en gelişmiş tesislere de sahip olsanız, önce insanların sizi tercih etmesini sağlamak zorundasınız’

Fuarın açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “Gerçekçi ve akılcı yaklaşımlarla, doğru hareket stratejileriyle, zamanında yapılacak hamlelerle dijital dünyanın bizlere sunduğu bu gücü kullanmak zorundayız. Kendinizi ne kadar iyi sunabildiğiniz gerçeği turizmdeki yerinizi belirler. Dünyanın en güzel kumsallarına, doğasına, en gelişmiş ve konforlu tesislerine de sahip olsanız, önce insanları bundan haberdar edip ondan sonra da sizi tercih etmelerini sağlamak zorundasınız. Aksi takdirde elimizde boş binalar ve güzel manzaralar dışında bir şey kalmaz” dedi.

‘Bu sağlık krizinin küresel ölçekte geride bırakılmasıyla yükselişimizi gerçekleştireceğiz’

Bakan Ersoy “Birlikte attığımız adımlar sonuçlarını verdi ve bu sağlık krizinin küresel ölçekte yavaş yavaş geride bırakılmasıyla yükselişimizi gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle Güvenli Turizm Sertifikası’nı bugüne kadar 7 bin 800 tesisimizin almaya hak kazandığını da belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bir önceki Yunanistan AB'ye aşı pasaportu çağrısı yaptı başlıklı yazımızda Aşı, Aşı Pasaportu ve Seyahat hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.