Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Türk turizminin fotoğrafçısı gazeteci Halil Tuncer, son yolculuğuna uğurlandı

0

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren turizm gazetecisi Halil Tuncer (82), Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Tuncer’in cenazesi İstanbul’dan yakınları tarafından vefat ettiği hastaneden alınarak Burhaniye’ye getirildi.

Tuncer’in için, Yeni Mahalle Camii’nde Cuma namazına müteakiben cenaze namazı kılındı.

Tuncer’in yeğeni Semih Tuncer ve yakınları taziyeleri kabul etti.

Cenaze namazının ardından Tuncer’in cenazesi Börülceköy Mezarlığında defnedildi.

Halil Tuncer, “Fotoğraflarla Türkiye” adıyla 22 ülkede sergi açmış. Kültür ve Turizm Bakanlığı adına katıldığı Danimarka’da düzenlenen poster yarışmasında Halil Tuncer’ın çektiği “Nemrut Dağı” fotoğrafı dünya ikincisi olmuştu.

Tuncer’in yeğeni Semih Tuncer AA muhabirine yaptığı açıklamada, amcasının Türk turizmine fotoğraflarıyla büyük katkısı olduğunu söyledi.

Halil Tuncer’in kendileri için çocukluklarından beri çok önemli olduğunu ifade eden Tuncer, “Çok severdik kendisini ailecek. Çok temiz kalpli birisiydi. Biz kendisinden çok şey öğrendik insanlık adına. Halil amcam şu anda vefat etti, inşallah geçmişteki çalışmalarını değerlendirip kimsesiz çocuklar için onun isteği üzerine kullanacağız. O kimsesiz çocuklara hep bir şeyler bırakmak istemişti. Onu yaşatacağız inşallah” dedi.

Bir önceki yazımız olan Enuygun’a İki Büyük Ödül... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.