Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Sanatın iyileştirici gücü bu sergide!

0

Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği sergilerle kısa sürede adından söz ettiren Çağdaş Sanat Galerisi Kuzgun Art Space, genç kuşağın birbirinden yetenekli  sanatçılarının eserlerinin yer aldığı  ‘’ Yer Çekimi’’ adlı karma sergiyi  14 Mayıs-4 Haziran tarih aralığında sanatseverlerin izlenimine açıyor.

Kuzgun Art Space’in dördüncü sergisi Yer Çekimi’ nde İçsel dünyasındaki çocukluğu  eserlerine yansıtan, izlerken kendi çocukluğunuzu bulabileceğiniz  resim sanatçısı  Ayşe Topçuoğulları, graffiti sanatıyla dikkat çeken Duvok, multidisipliner sanatçı Özge Enginöz, resim sanatçıları Burak Taşdemir, Cemal Dougan, Hakan Çapkan, Musa Hatan, fotoğraf sanatçıları Nazım Arslan ve Tahsin Engin Gökten, Resim ve Heykel sanatçısı Büşra Çeğil, Diorama sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu, Punch Needle (İğneleme) Sanatçıları Studio Pinprick ve hareketli imge sanatçısı Hamza Kırbaş’ın çalışmalarındaki sanatın iyileştirici gücünü hissedebilir, görebilirsiniz.

Yer Çekimi hakkında!

Martin Heidegger’ın zemine bağlılık, Bir yer çekimi felsefesi; ,İnsanları tekrar yeryüzüne döndürme ve oluşsallaştırma girişimidir. Yeryüzü üzerinde mesafeleri kaldırmaya yönelik her girişim, insanla yeryüzü arasındaki mesafenin de giderek artmasına yol açar. (Zamanın Kokusu- Byung Chul Han)

Tüm bu bilgilerin izinde, köklerimizle bağlı olduğumuz yeryüzünde yer çekiminin bizi ayakta tutmasına, toprakla bağımızı kuvvetlendirmesine izin vermeliyiz.

Sanat; Köklerimize dokunup, yer çekimi felsefesi ile dengede durmanın izlerini takip ederek, bedenlerimizden ruhlarımıza geçişi sağlayabilecek en güçlü etkidir ve sanatın iyileştiriciliği bu felsefenin çözüm yollarından biridir.

 

‘’ Yer Çekimi’’ 14 Mayıs- 4 Haziran tarih aralığında her gün 10:30- 18:30 arası Kuzgun Art Space’de izlenebilir.

İletişim ve Detaylı bilgi için: Cemalpaşa Mah.63012 Sok.No:10/ A H Keskin Apt. Zemin Kat SEYHAN/ ADANA

İnternet site; www.kuzgunartspace.com  İnstagram; Kuzgunartspace

 

Kuzgun Art Space: Çukurova Bölgesinin en Kapsamlı ve Yeni Çağdaş Sanat Galerisi

Adını kendi geleceklerini planlama kapasitelerine sahip efsane kuş Kuzgun’dan alan ‘’ Kuzgun Art Space’’ Adana’nın en kapsamlı sanat galerisi olmak üzere,  Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği yaratıcı projelerle çalışmalarını sürdüren genç iş insanı Elif Sezer Çaylı, tarafından hayata geçirildi.

Sanata karşı tutkusunu yıllardır izleyici olarak sürdüren Elif Sezer Çaylı, süreç içinde modern sanatın sıkı bir takipçisi olarak yeni sanatçıları merak edip keşfetmeye başladı. Sanata olan ilgi ve merakı bölgedeki yatırım yetersizliğini görmesine neden oldu. Sanat alanında proje geliştirerek yatırım yapmaya karar verdi. Oluşturduğu koleksiyonlar ve sanat için kurduğu ekip ile birlikte bilgi ve gözlem birikimini sanat tutkusuyla birleştirerek çalışmaya başladı. Böylece dünyanın sanatını Çukurova’ya taşımanın ilk aşamasında  ‘’ Kuzgun Art Space’’  Adana’nın en kapsamlı galerisi olarak yerini aldı.

 

Bir önceki Venedik Bienali ilklere sahne oluyor başlıklı yazımızda Kadın, Sanat ve Sergi̇ hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.