Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Emirates, beş Afrika ülkesine uçuşlarını yeniden başlatıyor

0

Emirates Havayolu, Etiyopya, Tanzanya, Kenya, Zimbabve ve Güney Afrika seferlerine yeniden başlıyor.

Emirates 29 Ocak’tan itibaren yeniden başlattığı Dubai ve beş Afrika ülkesi arasındaki yolcu seferleriyle yolcularına Dubai varışlı ve aktarmalı uçuşlarda daha fazla seçenek ve daha iyi bağlantı imkânı sunuyor.

Yeniden başlatılan önemli sayıda sefer arasında şu uçuş noktaları bulunuyor: Addis Ababa, Etiyopya; Dar El Salaam, Tanzanya; Nairobi, Kenya; Harare, Zimbabwe; Güney Afrika’da ise Johannesburg, Cape Town ve Durban.

Emirates’in Afrika’daki uçuş noktalarına seyahat eden yolcular, kolay bir şekilde Dubai üzerinden aktarma yaparak Avrupa, Orta Doğu, Amerika Kıtası, Batı Asya ve Avustralya bağlantı uçuşlarını gerçekleştirebilirler.

  • Güney Afrika: Dubai ve Güney Afrika arasında 29 Ocak’tan itibaren Johannesburg’a gidiş ve dönüş olmak üzere günde bir sefer başlatan Emirates, 1 Şubat’tan itibaren günde iki sefer gerçekleştirecek. Cape Town ve Durban seferleri ise yine gidiş ve dönüş olarak 1 Şubat’tan itibaren günlük olarak gerçekleştirilecek.

o Emirates’in EK 761 sefer sayılı uçuşu Dubai’den 04:40’ta kalkarak Johannesburg’a 10:55’te iniş yapacak. EK 762 sefer sayılı uçuş ise Johannesburg’dan 13:25’te kalkarak, Dubai’ye 23:45’te iniş yapacak. Günlük olarak gerçekleştirilen EK 763 sefer sayılı ikinci uçuş, Dubai’den 10:05’te kalkarak Johannesburg’a 16:30’da iniş yapacak. EK 764 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Johannesburg’dan 18:50’de kalkarak sonraki gün 05:05’te Dubai’ye inecek.

o EK 772 sefer sayılı Dubai-Cape Town uçuşu 03:55’te kalkarak Cape Town’a 11:45’te iniş yapacak. EK 771 sefer sayılı uçuş ise Cape Town’dan 18:25’te kalkış yaparak sonraki gün 05:55’te Dubai’ye inecek. EK 775 sefer sayılı uçuş Dubai’den 10:35’te kalkarak Durban’a 17:05’te iniş yapacak ve EK 776 sefer sayılı uçuş ise Durban’dan 19:00’da kalkış yaparak Dubai’ye sonraki gün 05:15’te inecek.

  • Kenya: Emirates 29 Ocak’tan itibaren Nairobi’ye haftada 10 sefer gerçekleştirmeye başladı. EK 719 ve 720 sefer sayılı uçuşlar Pazar, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleştirilecek olup Dubai’den 09:35’te kalkarak Nairobi’ye 13:45’te iniş yapacak. Dönüş seferi ise Nairobi’den 15:30’da kalkarak Dubai’ye 21:30’da iniş yapacak. EK 721 ve 722 sefer sayılı uçuşlar Pazar, Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleştirilecek olup EK 721 seferi Dubai’den 02:10’da kalkış yaparak Nairobi’ye 06:20’de inecek. EK 722 seferi ise Nairobi’den 23:55’te kalkarak Dubai’ye 05:55’te iniş yapacak.
  • Etiyopya: Emirates’in Addis Ababa seferleri 30 Ocak’tan itibaren günlük olarak gerçekleştirilmeye başlanmış olup EK 723 sefer sayılı uçuş Dubai’den 09:25’te kalkarak Addis Ababa’ya 12:40’ta iniş yapacak. EK 724 sefer sayılı uçuş ise Addis Ababa’dan 15:05’ten kalkış yaparak Dubai’ye 20:15’te inecek.
  • Tanzanya: Emirates 30 Ocak’tan itibaren Dar Es Salaam’a haftada beş sefer gerçekleştirecek. EK 725 sefer sayılı uçuş Dubai’den 09:30’da kalkarak Dar Es Salaam’a 13:55’te iniş yapacak. EK 726 sefer sayılı uçuş Dar Es Salaam’dan 15:25’te kalkacak ve Dubai’ye 21:50’de iniş yapacak.
  • Zimbabwe: Emirates, 30 Haziran’dan itibaren Lusaka hizmetiyle bağlantılı olarak Harare’ye haftada altı uçuş gerçekleştirecek. EK 713 seferi Dubai’den 09:20’de kalkarak Lusaka aktarması sonrası 17:00’de Harare’ye varacak. EK 714 seferi Harare’den 18:45’te kalkarak Lusaka’da aktarma yaptıktan sonra sonraki gün 06:25’te Dubai’ye iniş yapacak.

Emirates’in Afrika uçuş ağından son varış noktası olarak Dubai’ye seyahat eden tüm yolcuların uçuştan azami 48 saat önce onaylı bir kuruluşta QR kodlu PCR testini yaptırmış olmaları ve negatif Covid-19 PCR testi belgelerini sunmaları gerekiyor. Geçerlilik süresi numunenin alındığı tarihten itibaren hesaplanacaktır. Dubai’ye varış sonrası, yolcular ek bir Covid-19 PCR testi yaptıracak ve testin sonuçları gelene kadar kendilerini karantinaya alacaklardır.

Bu uçuş noktalarından seyahat eden ve Dubai’den aktarma yapan yolcuların nihai varış noktalarının kurallarına ve gereksinimlerine uyması gerekmektedir.

Turizm faaliyetlerine Temmuz 2020’de güvenli bir şekilde yeniden başlayan Dubai, özellikle kış aylarında, dünyanın en popüler tatil yerlerinden biri olmaya devam ediyor. Şehir, uluslararası ticari faaliyetlerine ve tatil amaçlı gelen ziyaretçilere açık durumdadır. Dubai, güneşli sahillerinden kültürel miras turizmi etkinliklerine, birinci sınıf konaklama ve eğlence tesislerine kadar her zevke hitap eden sıra dışı deneyimler sunuyor. Dubai, ziyaretçilerin sağlık ve güvenliğini sağlamak amacıyla aldığı kapsamlı ve etkili tedbirleri ile Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) tarafından Güvenli Seyahat onayı alan dünyanın ilk şehirlerinden biri olmuştur.

Dubai, halihazırda tüm dünyayı Mart 2022’ye kadar devam edecek olan Expo 2020’de ağırlıyor. Expo 2020 Dubai, Fikirleri Buluşturmak, Geleceği Yaratmak temasıyla, dünya genelinden iş birliğinin, inovasyonun ve ortak çalışmanın en iyi örneklerini sergileyerek insanlara ilham vermeyi hedefliyor. Etkinlik takvimi her yaşa ve ilgi alanına uygun deneyimler sunacak şekilde oluşturulmuş olup, temalı haftalar, eğlenceli etkinlikler ve eğitim aktivitelerinden oluşan zengin bir programa sahiptir. Sanat ve kültür tutkunları ile yiyecek ve teknoloji meraklıları çeşitli sergileri, atölyeleri, performansları, canlı gösterileri ve daha fazlasını keşfedebilirler.

Esneklik ve Güvence: Yenilikçi ürünleri ve hizmetleriyle sektöre yön vermeyi sürdüren Emirates, kısa süre önce sunmaya başladığı ve 31 Mayıs 2022’ye kadar süresini uzattığı esnek rezervasyon politikaları ve Covid-19 tıbbi seyahat sigortası ile yolcu hizmetlerini bir adım öteye taşırken, yolcu sadakat programı üyelerinin millerini ve statülerini korumalarına yardımcı oluyor.

Sağlık ve güvenlik: Birinci önceliği yolcularının sağlık ve mutluluğu olan Emirates, yolculuğunun her adımında kapsamlı bir dizi güvenlik tedbiri aldı. Bir süre önce temassız teknolojiyi uygulamaya koyan havayolu şirketi, dijital doğrulama hizmeti kapasitesini artırarak yolcularına, artık Emirates’in sefer yaptığı 50 havalimanında kullanılabilen IATA Travel Pass uygulamasından daha çok yararlanma olanağı sunuyor.

Bir önceki SunExpress'in Baltık uçuşları başlıyor başlıklı yazımızda Sefer ve Uçuş hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.