Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Nirvana Hotels, ikinci kez Sürdürülebilir Turizm Sertifikası almaya hak kazandı

0

Türkiye turizminin öncülerinden olan Kilit Hospitality Group (KHG) bünyesinde faaliyet gösteren Nirvana Hotels, sürdürülebilir turizm alanında sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Nirvana Dolce Vita, Nirvana Cosmopolitan ve Nirvana Mediterranean Excellence otelleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Global Sustainable Tourism Council (GSTC) tarafından verilen Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını tekrar almaya hak kazandı.

Nirvana Hotels, turizm sektöründe sürdürülebilirliği teşvik etmek, çevresel olumsuz etkileri azaltmak, yerel toplulukları desteklemek ve doğal kaynakları korumak amacıyla oluşturulan Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Global Sustainable Tourism Council (GSTC) tarafından verilen Sürdürülebilir Turizm Sertifikasına yeniden almaya layık görüldü. KHG bünyesinde bulunan, Nirvana Dolce Vita, Nirvana Cosmopolitan ve Nirvana Mediterranean Excellence otelleri, enerji ve su yönetimi, atık yönetimi, doğal ve kültürel mirasın korunması, yerel ekonomiye katkı, yerel toplulukların katılımı gibi konularda yürüttükleri değerli çalışmaları ile bu sertifikayı kazanımları arasına ekledi. Bu kapsamda, Sürdürülebilir Turizm Sertifikasını tekrar alan şirket, tesislerinin uluslararası standartlarda uygunluğa sahip olduğunun altını çiziyor.

Sürdürülebilir Turizm Sertifikası, turizm sektöründe sürdürülebilirliği teşvik etmek, çevresel etkileri azaltmak, yerel toplulukları desteklemek ve doğal kaynakları korumak amacıyla oluşturuluyor. Bu belgeyi elde etmek için tesis veya destinasyonlar, belirli sürdürülebilirlik kriterlerini karşılayarak, belli bir denetim sürecinden geçiyor. Bu kriterleri karşılayan Nirvana Hotels’in, sürdürebilirlik konusunda yürüttüğü çalışmalar bir kez daha tescillendi.

NIRVANA HOTELS SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARI
Nirvana Hotels, sürdürülebilirlik alanındaki başarılı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu çerçevede oteller, enerji ve su kullanımını azaltmak için çeşitli önlemler alıp tüm ekipmanlarının tasarruflu olmasına özen gösteriyor. Tasarruflu aydınlatma sistemleri, verimli yıkama ekipmanları ve su tasarruflu armatürler gibi uygulamaları benimseyerek çevresel etkileri azaltıyor. Atık yönetimi konusunda oteller, atık miktarını azaltmak ve geri dönüştürmek için geri dönüştürülebilir malzemeler kullanma yoluna gidiyor. Ayrıca, doğal ve kültürel mirasın korunması için yerel flora ve ekosistemi koruyan çalışmalar yürüterek, Akdeniz’in biyoçeşitliliğini ve yerel kültürü ve gelenekleri tanıtma misyonunu sürdürüyor. Hayvan dostu oteller, yabani yaşamın ve nesli tükenmekte olan canlıların korunması kapsamında çeşitli projeleri destekliyor. Yerel ekonomiye katkı konusunda ise oteller, kullandıkları ürünleri, iş birliği yaptıkları işletmeleri yerli markalardan tercih etmenin yanı sıra yerel toplulukları destekleyen projelerde yürütüyor. Ayrıca, yerel istihdama öncelik vererek çalışanlarına çeşitli motivasyon kaynakları ve gelişim imkanları sunuyor.

Nirvana Hotels, sürdürülebilir turizm konusundaki bu başarılı çalışmalarını gelecekte de sürdürmeyi ve sektöre öncülük etmeye devam etmeyi hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan Tunç Batum, Mandarin Oriental Bodrum’un Genel Müdürü oldu başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.