Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

İzmir’in Antik Hazinesinin Ortasında Dev Bir Su Parkı: Gümüldür Aquapark Yalı Castle

0

İzmir’in kadim antik kentlerine sahiplik yapan, doğa harikası Gümüldür tarih turizmi için ilgi çekici bir merkez olma konumunu sürdürürken; aynı zamanda mavi bayraklı denizi, geniş plajları ve kamp alanları her sene yerli ve yabancı turistlerin adeta akınına uğruyor. Mandalina ve narenciye üretimiyle ün salan Gümüldür’e en çok Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Hollanda ve Belçika’dan yabancı turistler geliyor. Böylesine eşsiz güzellikleri bir arada bünyesinde barındıran Gümüldür; denize sıfır bir konumda, 15 bin metre karelik devasa bir alana kurulmuş dev su parkı Gümüldür Aquapark Yalı Castle ile turizm tarihinde yeni bir döneme girdi.

 

DENİZ VE PLAJ BİR ARADA

Gümüldür Aquapark Yalı Castle 2008 yılında Türkiye’nin en büyük aquaparklarından biri olarak açıldı. Özellikle denize sıfır bir konumda kurulması ve misafirlerinin hem su kaydıraklarını ve havuzları kullanıp hem de deniz ve plajı aynı anda kullanabilmeleri kısa zamanda büyük bir ilgiyle karşılanmasına sebep oldu. Boyutları 128 metreyi bulan dev su kaydıraklarıyla birlikte ziyaretçilerine adrenalin dolu dakikalar vadeden tesis, bir yandan da daha yavaş ve orta boyuttaki su kaydıraklarıyla her kesime hitap ediyor.

Toplam 18 farklı kaydırak bulunan tesiste çocuklar için de oluşturulmuş büyük bir alan bulunuyor. Kids Club olarak adlandıran bu bölümde, çocukların boylarına uygun, ekstra korumalı bir havuz ve kaydıraklar bulunuyor. Hemen yanı başındaki korsan gemisinde ise çocuklar eğlenceli bir deneyim yaşayıp fotoğraf çektirmeden ayrılmıyorlar. Jakuzili havuzu ve dalga havuzu hem çocuklar hem yetişkinler tarafından çok sevilen tesiste, “yağmur dansı” pistinde gençler dans ederek eğleniyorlar. Bunların yanı sıra, tüm gün hizmet veren açık büfede fastfood tarzı yemekler, tatlılar, aperitifler ve içecekler gün boyu, tamamen ücretsiz. Yani içeride yiyecek, içecek için hiçbir ücret ödemiyorsunuz. Çok çeşitli özelliklere sahip ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutan aquaparkta gönül rahatlığıyla deneyimli personelden yardım isteyebiliyorsunuz. Ayrıca “Aile uygulaması” başlatılan Gümüldür Aquapark Yalı Castle, erkek misafirlerini yanlarında eşleri olmadan kabul etmiyor. Böylece misafirlerin aileleriyle ve eşleriyle daha huzurlu bir gün geçirmeleri hedefleniyor.

İZMİR’DEN SERVİS VAR

Gümüldür Aquapark Yalı Castle’a kendi aracınızla seyahat edebileceğiniz gibi, İzmir’in her semtinden her gün kalkan servisleri de kullanabiliyorsunuz. Gümüldür Aquapark Yalı Castle Resmi Web Sitesinden online bilet satın aldığınızda size gönderilen kod ile birlikte, giriş kapısında sıra beklemeden VIP giriş imkanı da sağlanıyor. Sabah 10 Akşam 18 arası hizmet veren tesise servislerin varış ve geri dönüş süreleri ortalama 1-1,5 saat sürüyor. Dilerseniz Gümüldür aquapark yalı castle fiyatları listesini inceleyebilir ve ayrıntılı bilgi için 0 532 246 49 56 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bir önceki İshak Paşa Sarayı’nda İtalyan ressamların eserleri sergileniyor başlıklı yazımızda Ağrı, Doğubayazıt ve İshak Paşa Sarayı hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.