Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

FTI iflas başvurusunda bulundu

0

Avrupa’nın üçüncü büyük tur operatörü olan FTI GROUP’un ana şirketi FTI Touristik GmbH, Münih Yerel Mahkemesinde iflas davasının açılması için başvuruda bulunacak.

Şirket, FTI Touristik GmbH bünyesinde yer almayan Sonnenklar TV, Alman Seyahat acente zinciri TVG haricindeki tüm şirketler için 3 Haziran itibariyle Münih Yerel Mahkemesine iflas başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, iflastan şu an sadece FTI etkilense de, önümüzdeki günlerde diğer grup şirketlerinin de iflas başvurusunda bulunacağını belirtildi.

Windrose Finest Travel GmbH, lüks markası WINDROSE ile faaliyetlerine devam edecek.

İflas nedeni olarak ise, finansal yatırımcı Certares liderliğindeki bir yatırımcı konsorsiyumunun Nisan ayında açıklanan girişine rağmen, rezervasyon rakamlarının beklentilerin oldukça gerisinde kalması, tedarikçilerin ön ödeme konusundaki ısrarları ve yatırımcı süreci kapanana kadar artık kapatılamayan likidite ihtiyacının artması ile iflasın kaçınılmaz hale gelmesi gösterildi.

Bir önceki Türkiye’de 567 plaj ve 27 marinada Mavi Bayrak dalgalanacak başlıklı yazımızda Bakan, İle ve Mavi Bayrak hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.