Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Ekolojik tatile ilgi 10’a katlandı

0

Dünya genelinde artan nüfus ve şehir hayatının hareketliliği, vatandaşları ekolojik tatile yönlendiriyor. Özellikle son iki yılda vatandaşlar, ürünlerini kendi topladığı, köy hayatının yaşandığı tatilleri tercih ediyor. İş adamı Fatih Çelik, ekolojik tatilin Türkiye’nin her noktasında tercih edildiğini belirterek, “Köy hayatı tadında tatillerin tercihinde ciddi oranlarda artış olduğunu gözlüyoruz” dedi.

Türkiye’nin her bölgesinin ekolojik tatil için elverişli olduğunu ifade eden Fatih Çelik, “Edirne’den Kars’a kadar Anadolu kültürünün yaşandığı bir çok şehrimizde ekolojik turizm tesislerinin sayısı artmaya başladı. Ege gibi, Marmara bölgesi gibi, İstanbul’a, Ankara’ya yakın bölgelerde hareketliliğin daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ailelerden özellikle doğal tatil konusunda müthiş bir talep var. Aile geliyor, sabah kahvaltısını doğal olarak yapıyor, öğle yemeğini odun ateşliyle pişen fırından yiyor, bahçesinden ürün topluyor, hayvanları seviyor, sabah hayvan seslerine uyanıyor. Ekolojik tatilin amacı doğal olmasıdır. Doğala yönelim var ancak doğal tatile daha fazla bir eğilim var” diye konuştu.

Bir önceki Turizm Bakanı: Turizmde gelecek yıl hedefimiz 34.5 milyar dolar başlıklı yazımızda Dolar, Ersoy ve Hedef hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.