Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Akdeniz’den Ege’ye ‘Dostluk ve Doğa Yürüyüşü’ 8 Mayıs’ta

0

Datça Çevre ve Turizm Derneği’nin (DAÇEV) girişimi, Datça Kaymakamlığı ve Datça Belediyesi’nin desteğiyle her yıl Kızlan Muhtarlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel ‘Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü pandemi nedeniyle üst üste iki yıl yapılamadı. Bu yıl 21’incisi düzenlenen yürüyüş DAÇEV’in de 32. kuruluş yıldönümüne denk gelen 8 Mayıs 2022 Pazar günü gerçekleşecek.

YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI

Yürüyüşe Datça Mor Pedal da Bisiklet Festivali kapsamında destek verecek. Cumhuriyet Meydanı’nda 10.00’da buluşulup Ege Denizi’ne götürülmek üzere testilere Akdeniz suyu doldurulduktan sonra saat 10:30’da başlayacak yürüyüş güzergahı şöyle:

Sevgi Yolu, Denizliler Sitesi, Azmak boyu, Kızlan Yel Değirmenleri, Çeşmebaşı Meydanı, Kez Yolu / Tepesi üzerinden Gökova Körfezi kıyısındaki Katıyalı piknik alanına varış.
DAÇEV’den etkinliğe ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Yürüyüş sonunda, geçen yıllarda da gözlendiği gibi yine birçok Datçalı Gökova Körfezi’nde deniz mevsimini açacaktır. Dünya’da bir denizden bir denize yaklaşık 2 saatlik yürüyüş mesafesinde ulaşılabilen başka bir yer yok. Baharın da getirdiği doğa güzellikleri içinden geçerek Ege Denizi kıyısındaki piknik alanına varıldığında Kızlanlı kadınların hazırladıkları leziz yemekler yürüyüşçüleri bekliyor olacak.”

Bir önceki 'Costa Venezia' İstanbul'a yanaştı başlıklı yazımızda Gemi̇, İstanbul ve Kruvaziyer Gemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.