Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın teması “Muğla’nın Arkeolojik Mirası” oldu

0

Muğla Büyükşehir Belediyesi, daha önce “4 Mevsim Muğla”, “Kıyısal değil Kırsal Muğla”, “Muğla’da Yaşam”, “Muğla’yı Keşfet”, “Tarım, Turizm ve Kültür Kenti Muğla” temaları ile beş kez düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın altıncısını “Muğla’nın Arkeolojik Mirası” teması ile organize ediliyor. 30 Mayıs’ta başlayan başvurular 4 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Muğla’nın fotoğraf arşivini zenginleştirmek için her yıl organize edilen yarışmada her katılımcı en fazla 4 adet sayısal renkli veya siyah-beyaz eserle katılabiliyor. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada fotoğrafların Muğla il sınırı içerisinde çekilmiş olması gerekiyor. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar ve HDR (High Dynamic Range) uygulanan fotoğraflar kabul edilmiyor. İnsanlı veya insanız hava aracı (drone) vb çekilen fotoğraflar ise yarışmaya kabul ediliyor.

Altıncı Ulusal Fotoğraf yarışması başvuruları 4 Ağustos Cuma günü sona erecek olup yarışmada ilk üçe girenlerin yanı sıra bir kişi mansiyon ve bir kişi de Nevzat Çakır Özel Ödülü alacak. Fotoğraf yarışmasının jüri üyeliğini Doç. Dr. Beyhan Özdemir, Çerkes Karadağ, İsa Çelik, İzzet Keribar ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bir yetkili yapıyor.

Bir önceki yazımız olan Bodrum'a iki kruvaziyer ile 1982 turist geldi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.