Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Türkiye’ye uçuşlar durunca Soçi’de otel fiyatları %50 zamlandı

0

Türkiye’ye charter seferleri 1,5 aylığına yasaklanınca, Rus turistlerin kitlesel dış turizm destinasyonu kalmayınca, bu durumu “fırsata” çeviren yine Rusya’nın Karadeniz sahilleri oldu.

Rus basınına yansıyan haberlere göre, Mayıs tatillerinde Soçi’de konaklamanın maliyeti, Türkiye’ye uçuşlara getirilen kısıtlamaların ardından iki gün içinde ortalama yüzde 50 arttı.

Turizm sektörü temsilcileri, “Bazı işletmeler fiyatları yüzde 20, bazıları yüzde 100 arttırdı. Ortalama olarak fiyat artışı yüzde 50’ye denk geliyor” dediler.

Soçi Otelciler Birliği Başkanı Anna Netyagina, Soçi’ye talebin zaten yüksek olduğunu, Türkiye kararı açıklanmadan önce de doluluk oranının yüksek seviyeye çıktığını, önceden tercihini Soçi’den yana yapanların karlı çıktığını söyledi.

Soçi’de özellikle beş yıldızlı mekanların fiyatlarının ikiye katlandığı, geç kalanların daha çok kiralık daire bulma şansı olduğu belirtiliyor.

Uzmanlara göre Soçi’de konaklama fiyatları ancak Türkiye’nin 1 Haziran’dan itibaren yeniden açılmasından sonra düşmeye başlayabilir.

Bir önceki Gaziantep'te Turizm Haftasında Yoğun Etkinlikler... başlıklı yazımızda Başkanı, Dünya ve Kültür hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.