Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Turizm devinden milyar euroluk hisse satışı

0

Uluslararası turizm ve seyahat şirketi TUI AG, pandeminin turizm sektörünü olumsuz etkilemesinin ardından artan borcunu ödemek için 1,1 milyar euro (1,3 milyar dolar) tutarında yeni hisse satışına gidiyor.

TUI, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, hisse başına 2,15 euro olan ihraç fiyatının rüçhan hakkı hariç hisse senedi değerinin yüzde 35 altında olduğunu kaydetti. Şirketin en büyük hissedarı Unifirm Ltd., yüzde 32’lik payı için tüm rüçhan hakkını kullanıyor.

Bloomberg, Haziran ayında konu hakkında bilgiye sahip kaynaklara dayandırdığı haberinde, Alman seyahat şirketi TUI’nin devletten aldığı kurtarma desteğini geri ödemesine yardımcı olması için yaklaşık 1 milyar euro tutarında yeni sermaye elde etmenin yollarını aradığını kaydetmişti.

TUI Çarşamba günkü açıklamasında ayrıca, bu kış sezonunda uluslararası turizme geçen yıla göre çok daha iyi bir kapasite ile daha geniş çaplı bir geri dönüş yapmayı beklediğini kaydetti.

Unifirm, Rus milyarder Alexey Mordashov’un ailesi tarafından yönetiliyor.

Bir önceki Dünyanın altıncı yumurta müzesi Türkiye'de... başlıklı yazımızda Afyonkarahi̇sar, İlgi̇ ve Merkez hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.