Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Turizm acentesi, turistlere 2 bin 700 TL karşılığında ‘aşı mı yaptırıyor?

0

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Hüseyin Kırk, bir turizm acentasının, İranlı turistlere 2 bin 700 lira karşılığında Biontech aşısı yaptırdığını iddia etti.

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk, Şişli’de bulunan bir turizm acentesinin, İran’da “İstanbul’a gel aşı yaptır” adında bir reklam kampanyası yaptığını öne sürdü. Acente yetkilisi bir kişinin sosyal medya hesabı üzerinden ‘İstanbul’da ikamet ve vatandaşlık şartı olmadan Pfizer aşısı yapılır. Detaylı bilgi için arayın’ denilerek yurtdışına ait bir hat numarası paylaşıldığı görüldü.

‘İSTANBUL’A GEL BIONTECH AŞISI YAPTIR’

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk “İstanbul’u tercih eden İranlılara yalan olan ve onların hayatıyla oynayacak bir reklam ortaya çıkmış ‘İstanbul’a gel 2 bin 700 lira karşılığında Biontech aşısı ol’ deniyor. İstanbul’a gelenler ikamet ve oturum izni almadan aşı oluyor. 2. aşıyı 2 gün sonra yapıyorlar. İlk dozu saygın bir klinikte yapıyorlar. Kişi başı 2 bin 700 TL para alıyor” iddiasında bulundu.

‘HİÇBİR SORUMLULUK KABUL ETMİYORUZ’

Hüseyin Kırk “ En vahimi de eğer kalp krizi geçirebilecek veya sağlık problemi yaşayabilecek olan kişiler var ise ‘Bunun hiçbir şekilde sorumluluğunu almıyoruz’ diyerek imza alıyorlar. İnsan sağlığıyla nasıl oynanıyor. E-Nabız’dan kayıt alınmıyor, ve aşı kartı veriyorlar. 2 bin 700 lira uğruna kim bilir hangi sahte aşıları hangi sahte olan iğneleri bu insanlara enjekte ettiler” ifadelerini kullandı.

ŞİŞLİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ DENETİM YAPTI

İddiaların odağındaki seyahat acentesinin, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri ve Şişli İlçe Sağlık Müdürlüğü Ekiplerince denetleme yapıldı. Söz konusu adreste aşı veya aşılamaya dair herhangi bir kanıt bulunamadı.

‘BİZ ACENTE OLARAK BÖYLE BİR ŞEY YAPMAYIZ’

İddiaların muhatabı acente sahibi Yashar Talebi, “Tamamen iftira, dün de ekipler geldi, her yeri aradı, inceledi. Ekiplerde böyle bir şeyin olmadığına dair karar verdi. Zaten böyle bir şey olması mümkün değil. Biz acente olarak böyle bir şey yapmayız. Yapanları da kınıyoruz. Farklı acenteler her türlü reklam verebilir. Ancak ben dahil burada bulunan hiçbir kurumsal firmanın böyle bir şey yapması mümkün değil. İran acenteleri gelip reklam yapabilir. Ben onların ne yaptığını bilmiyorum. Ben turistlerin otellerini tutup, turlara gönderiyorum. Biz İstanbul’la en çok yolcu getiren firmalardan biriyiz. Karalama yapılıyor olabilir” dedi. 

Bir önceki Obilet.com Rakibi Biletall’ı Satın Aldı başlıklı yazımızda Bi̇let, İçi̇nde ve Satın Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.