Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

THY, Anadolu turizmini dünyaya tanıtacak

0

Van Valiliğinin koordinasyonuyla Van’da bir araya gelen THY üst yönetimi burada yönetim koordinasyon toplantısının yanı sıra Akdamar Adası, Edremit Seyir Tepesi, Van Müzesi, Van Kalesi gibi önemli noktaları ziyaret etti. Yönetim, daha sonra Van’da görevli basın mensupları ile bir araya geldi. Basın buluşmasında açıklamalarda bulunan THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, Anadolu’daki turizmi dünyaya tanıtmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ahmet Bolat şunları dile getirdi:

“İstanbul, Antalya, İzmir gibi şehirlerimiz hem bilinirliği hem de aldıkları talep ile ülkemiz turizmine büyük katkı sağlıyor. Oysa ülkemizde fazlası var… Van, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin, Erzurum gibi şehirlerimiz turizmde büyük potansiyele sahipler, biz de bu potansiyeli ortaya çıkarmak için çaba harcıyoruz. Van’ı dünyaya tanıtmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Beklediğimiz talep artışına yanıt vermek amacıyla da eylül ayı itibarıyla İstanbul ve Ankara’dan Van’a gerçekleştirdiğimiz uçuşlarımızı kademeli olarak artıracağız. Bu iki şehirden gerçekleştirdiğimiz uçuşları haftalık 41 frekanstan 56 frekansa yükseltecek ve 2023 yazında da bu planla devam edeceğiz.”

Tahran-Van seferi

Tahran-Van arası uçak seferlerine başlanması için Türk yetkililerinin İran devleti ile görüşmelere başlaması gerektiğini vurgulayan Bolat, şunları kaydetti: “Van-Tahran arasına bir sefer koymayı düşünüyoruz. Van ile ilgili tanıtım filmlerini uçaklarımıza koyacağız.” 

 

Bir önceki Tarihi Sinop Cezaevi yakında ziyarete açılacak başlıklı yazımızda Cezaevi, Önemli̇ ve Si̇nop hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.