Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

The Museum Hotel Antakya, dünya basınından büyük ilgi görüyor

0

The Times UK, The New York Times, Travel+Leisure dergilerinin dünyada mutlaka görülmesi gereken otellerden biri olarak gösterdiği The Museum Hotel Antakya, Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmaya ve misafirlerine eşsiz bir deneyim sunmaya devam ediyor.

2300 yıllık bir mirası gün yüzüne çıkaran ve gerçek anlamda bir müze otel olan The Museum Hotel Antakya, konuklarına şehrin kültürel zenginliğini yansıtan 30 bine yakın arkeolojik eseri görme fırsatı sunarken, keyifli mekânları, tam donanımlı SPA merkezi ve yaşattığı eşsiz konaklama ile de bu deneyimi taçlandırıyor.

Geçtiğimiz yıl dünyanın önde gelen yayınları tarafından dünyanın en iyi otelleri arasında gösterilen The Museum Hotel Antakya, konuklarına eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük tek parça taban mozaiği de dâhil olmak üzere 30 bine yakın arkeolojik eserin bulunduğu otel, 200 odası, Ayan Meyan, Sixty Six, Birdy gibi şehre yeni bir soluk getiren mekânları, farklı büyüklükteki toplantı odaları, düğün ve davetler için balo salonu, tam donanımlı Balans SPA ve Fitness merkezi ve otelden bağımsız bir girişe sahip olan Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi ile hizmet veriyor. 

2009 yılında Asfuroğlu Ailesi tarafından temelleri atılan The Museum Hotel Antakya, 10 yıl süren bir kazı çalışmasının ardından faaliyete başladı. Otelin mimari tasarımı ise uluslararası arenada başarılı projelerle adını duyuran Emre Arolat tarafından yapıldı.

İnşaat çalışmaları sırasında Türk arkeolog, restoratör mimarlardan oluşan ekip tarafından gerçekleştirilen arkeolojik kazılarda, Helenistik dönemden başlayarak İslami döneme kadar birbirini izleyen beş kültür katmanına ve günümüze kadar gelen 13 farklı medeniyete ait eser bulundu.

Yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkan tarihi eserleri korumak amacıyla proje planını tamamen eserlere uygun olarak yeni bir mimari tasarımla şekillendiren The Museum Hotel Antakya, otel dışından gelebilecek misafirlerin bu kıymetli hazineleri görebilmesi için otelden bağımsız bir girişe sahip olan Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi’ni de hayata geçirdi. 

2300 yıllık bir mirasın kalbinde yer alan, Antakya’nın “avlulu konut yaşam tarzını” yansıtan ve toplam 17 bin metrekare alana sahip olan The Museum Hotel Antakya, tarihle iç içe bir konaklama deneyimi yaşamak isteyen misafirlerini bekliyor.

Bir önceki yazımız olan İzmir Marriott Oteli’nin Genel Müdürü Sercan Korkusuz Oldu başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.