Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Tatilin Keyfini Marmaris’te Çıkarın

0

Marmaris, Türkiye’nin en güzel illerinden biri olan Muğla’nın on üç ilçesinden biridir. Önemli tatil beldelerinden biri olan Marmaris, Ege Bölgesinde bulunmaktadır. Yemyeşil doğası, uzun sahil şeridi, çam ormanlarıyla kaplı tepeleri ve zengin tarihi ile kendine hayran bırakan bir liman kentidir. Her sene binlerce turistin ve tatilcinin ziyaret ettiği eşsiz tatil noktası olan Marmaris, içerisinde binlerce güzellik barındırmaktadır.

Marmaris Tatil İçin Nasıl Bir Yer?

Her sene tatilcilerin en uğrak noktalarından biri olan Marmaris’in pek çok eşsiz özelliği mevcut. Bu sayede en önemli tatil beldelerinden biri olarak görülmektedir. Doğası, tarihi zenginliği, dar sokakları, ahşap evleri ve birbirinden güzel mekanlarıyla yıl boyunca binlerce insanı ağırlamaktadır. Merkezin Marmaris Kalesi , Marmaris Rıhtımı ve Marmaris Marina olarak çevrelenen bölümü Tarihi Kent Merkezi olarak adlandırılmaktadır. Burada bulunan tarihi binaların pek çoğu şu anda restore edilmiş durumda ve bar, restoran, cafe vb. mekanlar olarak kullanılmaktadır. Bu sayede gidilen her mekânda Marmaris’in eşsiz tarihini hissetmek mümkündür. Tatil beldesi olarak tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri de tertemiz denizi ve koylarıdır kuşkusuz. Merkeze 50 km uzaklıkta bulunan koylardan en güzelleri şu şekilde sıralanabilir: Hisarönü, Orhaniye, Selimiye, Bozburun, Akyaka. İçinde barındırdığı plajları ve yeşil alanları sebebiyle kamp yapmayı sevenler için de kusursuz bir tercihtir. Yapılacak aktivitelerin çeşitli olması da Marmaris’in en güzel özelliklerinden biridir. Günlük geziler ve tekne turları da bu aktivitelere örnek verilebilir. Kente ulaşımın kolay olması da ayrı bir avantajdır. Havayolu ve karayolu ile ulaşım sağlanabilir. Bunun gibi daha pek çok özelliği bulunan tatil beldesinin avantajları ve güzellikleri saymakla bitmez. Gelen herkesin hayran kalacağı bir doğaya sahip olan Marmaris, tadına doyulamayacak bir tatil yaşamak isteyenler için en güzel seçenektir.

Marmaris’e Ne Zaman Gidilir?

Marmaris Ege ve Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz ayları sıcak, kış ayları ise yağmurlu geçer. Başka bir özelliği de Rize’den sonra Türkiye’deki en yağışlı bölgelerden biri olmasıdır. Marmaris’in sahip olduğu iklimsel özellikleri sebebiyle ziyaret açısından en uygun zaman bahar ve yaz ayıdır demek mümkün. Temmuz ve ağustos ayları çok sıcak geçmektedir. Kentin deniz ve otel turizmi gelişmiş olduğundan bu aylarda da yoğun ziyaretçi sayısıyla karşılaşılabilir.

Marmaris’te Ne Yenir?

Zengin bir mutfağa sahip Marmaris’in yemekleri Akdeniz lezzetleriyle uyuşmaktadır. Mutfağında yer alan yemekler genellikle zeytinyağlı, ot çeşitleri ve sebzelerdir. Aynı zamanda deniz ürünleri de Marmaris sofralarının vazgeçilmezidir.Bölgenin kafe, bar, meyhane kültürü de oldukça geniş olduğundan dolayı çeşitli mekân seçenekleri de mevcuttur. Sahil boyu, Tarihi Kent Merkezi, Barbaros Caddesi yemek için en sevilen mekanların bulunduğu yerlerdir. Buradaki en güzel mekanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Ege Vera
  • Bono Good Times Marina
  • Memed Ocakbaşı
  • Yunus Cafe&Bar
  • Balhisar Doğal Ürünler ve Kahvaltı Evi

Tüm bu mekanlar her sene Marmaris’teki binlerce tatilciyi ağırlamakta ve onlara en güzel lezzetlerini sunmaktadır.

Marmaris’te Nerede Tatil Yapılır?

Tatil denildiğinde akla ilk gelen şeylerden biri de kuşkusuz ki otellerdir. Marmaris doğal güzelliği, koyları ve restoranlarının yanında otelleriyle de gelişmiştir. Tatilin en önemli noktası konaklama olduğu için birbirinden güzel otelleriyle Marmaris oldukça avantajlı bir kenttir. Bu tatil beldesinde her bütçeye ve her beklentiye cevap veren otelleri bulmak mümkündür. Konforun ve imkanların üst düzeyde olduğu pek çok otelden birisi de Golden Key Bördübet otelidir. Marmaris otelleri arasında yer alan  Bördübet Oteli, Akdeniz kıyısındaki kuytu bir ormanlık alanda bulunur. İsmini ‘kuş yatağı’ anlamına gelen ‘birds bed’ kelimelerinden almıştır. Doğanın içindeki bu eşsiz otel sayesinde Marmaris’in ferah atmosferi tam olarak hissedilmektedir. Açık havuz, düzenli canlı müzik açık hava restoranı ve su sporlarının bulunduğu tesiste daha pek çok aktivite yer alır. Oda seçeneklerinin birden fazla olması da en güzel yanlarından biridir. Bu oda seçenekleri; delüks oda, üç ve dört kişilik aile odası, bahçe süit, romantik ev, gözlem ev, ağaç ev, kuş ev ve bahçe ev olarak sıralanabilir. Huzurlu, konforlu ve doğa manzarasının eşlik ettiği bir tatil tercih edenler için Bördübet Oteli, misafirlerine en güzel tatil deneyimini yaşatmaktadır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bilgelik ve Bilim Festivali katılımcıları sertifikalarını aldı başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.