Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Tatil Planlaması Yapacaksanız Assos Konaklama Hizmetlerine Göz Atın

0

Her mevsim ya da yaz zamanında Assos otel özel konaklama seçeneklerini müşterilerine her daim sunar. Assos konaklama hizmetleri ile antik şehirlere yakın her yerde güzel bir şekilde konaklayabilirsiniz. Assos konaklama hizmetleri ile tatil yapılacak olan yerlerde hem tarihi hem de gidilen yerin doğal güzelliklerini keşfetme imkanı da sağlanmış olur. Assos geçmiş tarihi ile Tunç çağına kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Assos antik limanı Assos antik kenti Athena tapınağı mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunur. Bilhassa Athena tapınağı geçmişi bakımından antik çağ döneminden kalma bir yapıdır. Ayrıca Athena tapınağı beldede bulunan en hoş ve en önemli yapılardan biri olarak da bilinir. Athena tapınağı Ege Denizi’nin göz alıcı manzarasını göstererek pek çok turisti de kendine çeker.

Assos’un Dikkat Çekici Yerleri

Assos konaklama hizmetleri verdiği hizmetin yanı sıra gezilecek pek çok yerinin olması ile de iyi bir yer olarak tercih edilir. Bu sebeple pek çok kişi Assos tatili gezilip görülmesi gereken yerler listesinin en başında bulunur. Assos’ta bulunan ve Osmanlı döneminden kaldığı söylenilen Behramkale köyü de bu gezilecek yerler arasında bulunur. Behramkale köyü günümüze kadar yüzlerce yıl dayanmıştır. Behramkale köyünde pek çok şirinevler alanları  mevcuttur. Behramkale köyü şu an devlet tarafından doğal sit bölgesi adı altında korumadadır. Bir diğer Osmanlı zamanından kalma yapıda Hüdavendigar camidir. Hüdavendigar camii Osmanlı mimarisinin büyük örneklerini taşıyan bir camidir. Masmavi denizi ve yeşil doğaya ev sahipliği yapan Kadırga koyunda  denizin dingin sesi ve güneşin tadı güzel bir şekilde çıkarılır. Assos bir liman kenti olduğu için yemekleri de deniz mahsullerinden yapılır. Aynı zamanda bu liman kentinde karides, kalamar, şakşuka, orfoz, lakerda gibi pek çok eşsiz ve lezzetli yemekler de mevcuttur.

Assos Otelleri Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Assos otelleri tatile gelen her müşteri için kişinin bütçesine uygun otelleri vardır. Assos konaklama hizmetleri ile bütçeye uygun her türlü otel rahatlıkla bulunabilir. En pahalı Assos otel ise standart oda ile lüks oda arasında ve kendi hizmet durumlarına göre artabilir. Eğer bir Assos tatili planlanıyorsa kişiler kendi ihtiyaç durumlarına göre bir otel tercih etmelidir. Kısa süreli ya da tek gecelik bir otelde kalınacak ise normal otellerin gecelik ücretler arasında da değişebilir.

4 yıldızlı otellerin gecelik fiyatı gecelik ve ya haftalık olarak değişkendir. Assos konaklama hizmetlerinde apart otellerin tek gecelik fiyatları kişi sayısına yatak sayısına göre farklılık gösteriyor. Mini butik oteller ise gelen müşterilerini gecelik farklı ücret aralıklarında fiyat farklılığı olacaktır. Eğer assos tatilinde daha ekonomik ve uygun bir konaklama yeri tercih edilecekse de gecelik ücretler yine yatak sayısına ve standart oda, lüks oda arasında değişiklik gösterecektir. Ortalama bütçeye sahip her  birey aynı zamanda uygun fiyatlı Assos pansiyon hizmetlerinden de rahatça yararlanabilir.

Assos Hotel ile Uygun Fiyatlı Tatil

Assos hotel antik şehirlere ve denize yakın olmasıyla müşterilerine her türlü uygun bir tatil sunar. Bu uygun tatilde her türlü hizmet imkanı da müşterilerin rahat etmesi için konaklama hizmeti tarafından sağlanır. Kalınacak olan yerin odalarında banyo tuvalet havlular banyo malzemeleri ve balkon manzarası gibi pek çok hizmet de yine Assos konaklama hizmeti veren firma tarafından mevcut olacaktır. Müşterilerin istekleri olması durumunda bisiklet ya da araç kiralama fırsatı vardır. Ayrıca Assos konaklama hizmeti veren firma restoranda her çeşit lezzetli yemeği de sunar. Eğer bu yemeklerden yenilmek istenmezse müşteriler mutfağa giderek kendi yemeklerini de yapma fırsatı tanınacaktır.

Uygun Fiyatlı Assos Otelleri Özellikleri 

Assos tatili planlanması durumunda Assos konaklama hizmeti veren firma gelen müşterilerine konaklama yerinden gezme yerlerine kadar her şeyi planlar. Fakat gelen müşterilerin en dikkat ettiği hususlardan biri de konaklama yapacakları oteldir. Assos’ta pek çok otel mevcuttur. Bu otellerde kendi içinde hizmet çeşitlerine göre ayrılır. Ve bu hizmet çeşitlerine göre oteller arası fiyat farklılıkları da var olacaktır. Assos’ta her türlü bütçeye uygun otel bulunması mümkündür.

Assos otellerinin özellikleri şunlardır. Kartal kaya oteli Assos’ta denizin hemen yanında bulunur. Sade bir dekorasyona sahip odaları mevcuttur. Ayrıca otelin odaları  banyo eşyaları havlu kurutma makinesi gibi pek çok hizmet eşyasına da sahiptir. Ada motel moteller arasında en ünlü olanıdır. Bu motel müşterilerine her türlü hizmet fırsatı verir. Motel’de kablosuz internet evcil hayvanlara uygun alanlar ve yüzme havuzu gibi pek çok hizmet mevcuttur. Otelin tüm odaları manzaralı balkonlara banyo malzemelerine televizyonlara klimalara kadar pek çok hizmete ev sahipliği yapar.

Assos Tatili İçin Ne Zaman Gidilmelidir?

Assos’a tatil yapılacaksa haziran ayı gibi gitmeleri daha iyidir. Çünkü Haziran ayının sıcaklık ortalaması diğer aylara kıyasla daha iyi olacaktır. Asos’un senelik sıcaklığı ise 18 derecedir. Temmuz zamanı Assos için en kurak ve yağışın fazla olduğu bir aydır. Bu yüzden pek çok kişi Asus tatili için temmuz ayını tercih etmez. Assos yaz zamanı en kalabalık dönemini yaşar. Yaz zamanında hava sıcaklıkları yaklaşık 25-30 derecedir. Sıcaklıklar böyle olsa bile Assos’ta daima havalar esintili devam edecektir. Esintili havalar ile Assos’ta rahat bir tatilde mevcut olacaktır.

Assos’un Ünlü Yemekleri

Assos’un en yaygın yemeyi deniz mahsullerinden yapılan yemeklerdir. Sabahın erken saatlerinde çoğu balıkçı getirmiş olduğu taze balıkları Assos limanının yakınında bulunan restoranlara satar. Böylece restoranlarda Assos’un ünlü yemekleri olan vahşi deniz çipurası şiş balığı ya da kalamar gibi yemekleri müşterileri için hazırlar. Deniz ürünü sevmeyen müşteriler için plajın üst taraflarında fastfood satan yerlerde mevcuttur. Ayrıca sahil kenarında bulunan Assos’a özgü olan özel dondurmalı waffle’da Assos denilince ilk akla gelen lezzetler arasında yerini alır. Şunu da eklemeliyiz ki Assos’un tarih kokan sokaklarını gezdiğinizde pizzacı mantıcı börekçi gibi pek çok sokak yemeyi satan yerlerle de karşı karşıya kalınabilir. Assos genel olarak yemek fiyatları bakımından uygun ve kaliteli yemeklere sahiptir. Sizlerde assospark.com sitesinden Assos lezzetlerini araştırabilirsiniz.

Assos’ta Yapılacak Sosyal Aktiviteler Nelerdir? 

Assos denilince akıllarda pek çok sosyal aktivite canlanır. Canlı bir liman kenti olan assos sosyal aktiviteleri ile de kendini belli etmiştir. Assos’a gidilince sabah zamanı ya da akşam zamanı sahile gidilerek güzel bir yürüyüş yapılabilir. Ayrıca Assos’ta bisiklet kiralayarak da bu liman kentini bisiklet turu yaparak gezebilirsiniz. Yine Assos’ta mevcut olan kaz dağlarına yürüyüş planlanarak Assos’un doğal yapısını ve huzuru da birebir yaşanabilir. Bu gibi sosyal aktivitelerin yanı sıra Assos’ta sörf ya da dalış yapma imkanı mevcuttur. Assos’un denizi dalış ve sörf sporları ile ilgilenen pek çok kişi için elverişli bir denizdir. Sahil kenarlarında son dönemlerde daha yaygın olan canlı müzik alanlarına giderek müziğin keyfi de birebir yaşanılabilir. Sizler de assospark.com sitesinden Assos’ta yapabileceğiniz her türlü sosyal aktiviteyi araştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fethiye Neden Tatil İçin İdeal Bir Yer? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.