Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

İsrail-Filistin savaşı küresel havacılığın toparlanmasını yavaşlatıyor

0

İsrail ve Filistin arasındaki savaş, sadece Orta Doğu’yu değil bütün uluslararası havacılığı olumsuz yönde etkiledi.

ForwardKeys’in araştırmalarına göre, İsrail-Filistin savaşının başladığı günden bu yana kadar geçen 3 haftalık süre içerisinde tüm global havacılık pazarını yüzde 5 oranında azalttı.

Giden seyahatlere bakıldığında, Orta Doğu ülkelerinden uçuş rezervasyonlarının yüzde 9 oranında düştüğü görüldü. Amerika kıtasında bu oranlar yüzde 10 oranında seyrederken, Asya Pasifik, Avrupa (İsrail dahil) ve Afrika’nın her biri yüzde 2 oranında yavaşladı.

ForwardKeys Insights Başkan Yardımcısı Olivier Ponti verilere ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu savaş, hepimizin her gün TV ekranlarında gördüğümüz felaket, yürek parçalayan bir insanlık trajedisidir. Bu durum insanların bölgeye seyahat etmesini engellese de tüketicilerin başka yerlere seyahat etme konusundaki güvenini de zedeledi. 6 Ekim itibarıyla rezervasyonlar, küresel hava yolculuğunun yılın son çeyreği olan 4. çeyrekte 2019 seviyesinin yüzde 95’ine ulaşacağını gösterdi ancak 27 Ekim itibarıyla görünüm yüzde 7 gerileyerek yüzde 88 seviyelerine indi. Orta Doğu’ya ilişkin görünümdeki eşdeğer değişiklik ise çok ciddi. Yüzde 16 oranında sert bir düşüş var” ifadelerine yer verdi.

Bir önceki Emirates, kabin memuru alımı için İzmir, Antalya, Bodrum ve Bursa’ya geliyor başlıklı yazımızda Bir, Dubai̇ ve Emi̇rates hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.