Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Shangri-La Bosphorus Istanbul Genel Müdürüne Julian Star Ödülü

0

 İstanbul’un ilk Asyalı oteli Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un Genel Müdürü TJ Joulak, International Hospitality Institute tarafından verilen Julian Star Ödülü’ne layık görüldü.

Julian Star Ödülü Hakkında

Julian Star, hoşgörü ve anlayış ilkeleri doğrultusunda özelleştirilmiş hizmet sunan konaklama işletmeleri ve yöneticilerine International Hospitality Institute (IHI) tarafından verilen bir ödüldür. Müşteri memnuniyeti ve insani değerlerin gözetildiği ayrıcalıklı ödül, adını tarihte yer eden Konuksever Aziz Julian’dan almıştır. Julian Star, müşteri ilişkilerindeki şefkat ve alçakgönüllülük ruhunu iş arkadaşlarıyla olan iletişiminde de lider yaklaşımının beraberinde koruyan ayrıcalıklı kişilerden seçilmiştir. İşletmelerin sunduğu fiziki olanaklar ve lüks deneyimlere odaklanan sektörel ödüllerin aksine, Julian Star memnuniyeti ön planda tutan duyarlı yaklaşımı değerlendirir. Başvuranların yüzde 1’den azının layık görüldüğü Julian Star Ödülü, Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un üstün hizmet kalitesi ve kalpten gelen Asya misafirperverliğini gözler önüne seriyor.

Dünya çapında konaklama sektöründeki en seçkin hizmet ödülü olan Julian Star, işletmeler tarafından sunulan fiziki olanaklar, konum ve lüks düzeyi gibi kriterlerin ötesinde misafirperverlik, hoşgörü ve müşteri memnuniyeti göz önünde tutularak değerlendiriliyor.

 

Asya Misafirperverliği

İki kıtanın birleşim noktasında yer alan Shangri-La Bosphorus, Asya’nın kalpten gelen misafirperverlik anlayışını yansıttığı hizmetleriyle konuklarına kendini özel hissettirecek deneyimler sunuyor. Özgün yaklaşımı ve benimsediği etik ilkelerle adından söz ettiren Shangri-La Genel Müdürü TJ Joulak, alçakgönüllülük, saygı ve şefkat gibi değerlerin gözetildiği Julian Star Ödülü ile farkını ortaya koyuyor.

Otelci bir aileden gelmesinin yanı sıra, otelcilik ve konaklama işletmeciliği alanındaki eğitiminin ardından uzun yıllar turizm sektöründe görev alan Joulak, kariyeri boyunca toplam 11 ülkede çalıştı ve beş otelin açılışına imza attı. Bu deneyimler sayesinde birlikte çalıştığı ekip arkadaşları ve onların kültürlerini de kendine katarak farklılıklara saygı ve hoşgörüyle yaklaşan, açık görüşlü bir anlayışı benimsedi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Divan Otellerinde yeni atama başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.