Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Rusya’dan Türkiye uçuşlarına yasak

0

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların sınırlandırıldığını açıkladı.

Golikova, video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği basın toplantısında, Türkiye ile Rusya arasındaki hava yolu taşımacılığına dair açıklamalarda bulundu.

Yeni tip korona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle çeşitli yasaklara uygulanacağını ifade eden Golikova, “Türkiye ile Rusya arasındaki normal ve charther uçuşların 15 Nisan-1 Haziran arasında sınırlandırmasına karar verildi” dedi.

İstanbul ile Moskova arasında haftada iki uçuş gerçekleştirilebileceğini kaydeden Golikova, “Ayrıca Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlarının Rusya’ya dönüşü ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin inşasında yer alanların ulaşımı için uçuşlar korunacak” dedi.

Golikova, Rusya vatandaşlarının sağlığını korumanın bir öncelik olduğunu vurgulayarak, tur operatörlerine Türkiye tur satışlarına ara vermelerinin önerildiğini de ifade etti.

Tatyana Golikova, salgınla ilgili gelişmelerin olumlu yönde ilerlemesi halinde uçuşların tekrar normale döneceğini söyledi.

‘SİYASİ BİR KARAR DEĞİL’

Öte yandan Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Türkiye’ye uçuşların sınırlandırılmasının siyasi bir karar olmadığını söyledi.

Basının soruları üzerine Peskov, Rus yetkililerin Türkiye’ye uçuşları sınırlandırma kararının Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski’nin Ankara’ya yaptığı resmi ziyaretiyle hiçbir ilgisi olmadığını kaydetti. Peskov, “Bu, endişe verici epidemiyolojik durumdan kaynaklanıyor” dedi. 

Bir önceki 'Turizmin başkentinde' hava yolu trafiği hareketleniyor başlıklı yazımızda Antalya, Hava ve Pazarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.