Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Adıyaman’da 27 Turist Rehberi enkaz altında kaldı

0

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem 10 ili yıktı. 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle Adıyaman’da rehberlerin kaldığı bir otel de yıkıldı.

Turist Rehberleri Birliği’nin (TUREB), uygulama eğitimi için bulunan 43 kişilik rehber grubu, Adıyaman’da yıkılan Isias Hotel’in enkazı altında kaldı. Adıyaman’da yıkılan Isias Hotel’de 27 rehber yaşamını kaybetti

Güneydoğu eğitiminde büyük depreme yakalanan 43 kişilik rehber ekibinin bulunduğu Adıyaman’daki Isias Hotel’in enkazında, Kıbrıs Adası Türk Azınlığı Kurumu (KATAK) arama kurtarma ekibi çalışmalarıyla, son verilere göre 43 rehberden, 12’si canlı kurtarılırken, 27’si ise enkazda veya çıkarıldıktan bir süre sonra hayatını kaybetti.

Yaşamını yitiren rehberlerin isimleri şöyle:

Mehmet Kalaycı, Johanna Carolina Kap, Aykut Bulut, Turgut Mustafa Yedek, Ukba Alhomsi, Tahsin Cem Efe, Fikri Töre, Müzeyyen Gökçen, İmran Aydoğdu, Önder Cırık, Emin Uysun, Ömer Tabarlı, Kağan Yıldız, Umut Ulaş Tan, Ozan Koç, Samet Burak Bingöl, Hazal Baytekin, Çiğdem Şimşek, Çağkan Yılmaz, Nazımcan Hartlap, Tayfun Dal, Tamer Özdoğru, Sefa Veysel Yaşar, İdris Talha Kartav, Lenur Seyfettinoğlu, Bahtiyar ve Ali İsrafiloğlu enkazdan çıkarıldıktan sonra, Ali Osman Aydın ise Ankara’ya sevk edilirken yolda hayatını kaybetti.

Enkazdaki rehberler Hasan Öz, Etem Yedek ve Ömer Kale‘yi arama çalışmaları sürüyor.

5 rehber hastanede

Enkazdan yaralı olarak kurtarılan ve çeşitli hastanelerde tedavileri süren depremzede rehberler Berna Tanış, Ömer Faruk Alioğlu, Anıl Zeybek, Berfin Yıldız ve Hüseyin Sarı olarak belirtildi. Enkaz altından kurtarılıp evine giden rehberler Erhan Taşkın, Mücahit Doğan, Leyla Dizdar, Abdülsamet Sarıtaş, Cafer Anıl Gök, Seçkin Bakırcı ve Osman Altay’ın durumlarının iyi ve aileleriyle birlikte oldukları açıklandı.

Bir önceki yazımız olan Sıcacık bir kadın romanı: Hemdert Hemdem başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.