Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Rusların en çok ziyaret etmek istediği ülke Türkiye

0

Türkiye’de koronavirüsle mücadelede sonrası alınan tedbirlerle birlikte Türkiye’ye gelen turist sayısında düşüş yaşandı.

Rusya’daki tur operatörleri de, Türkiye’de devam eden koronavirüs önlemleri kapsamında alınan kısıtlamalarla Türkiye’deki resort bölgelere uçuşlarını bir süreliğine durdurdu.

Pandemiyle gelen önlemlerle birlikte Rus turistlerin de Türkiye özlemi arttı

2021 yaz turizmi için faaliyetlerine başlayan Rus turizm şirketleri de araştırmalarını bu doğrultu da sürdürüyor.

Rus şirketi Yandex.Travel’ın da yaklaşık 10 bin kişiyle gerçekleştirdiği ankette, katılımcılara 2021’deki tatil planlarına ilişkin sorular yöneltildi.

ÜLKE SINIRLARININ TÜMÜYLE AÇILMASI BEKLENİYOR

Anket sonuçlarına göre, Rusların yüzde 60’ı yıl sonuna kadar ülke sınırlarının tümüyle açılmasını beklediğini, yüzde 68’i ise diğer ülkeleri kısıtlama olmaksızın ziyaret etme imkanının tatil planlarını etkileyeceğini belirtti.

EN ÇOK HANGİ ÜLKEYE GİTMEK İSTİYORSUNUZ

Anket katılımcıları, Türkiye’yi bu yıl da en çok ziyaret etmek istedikleri ülkeler arasında gösterirken, bu grupta ayrıca İtalya, Tayland, İspanya ve Mısır yer aldı.
Geçen yıl ağırladığı 2 milyon 128 bin 758 Rus turistle Türkiye, Rus vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Bir önceki Likya ve Noel Baba yolları AB destekli projeyle tanıtılacak başlıklı yazımızda Alan, Demre ve Proje hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.