Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Müberra Eresin: “Turizm yatırımları Anadolu’ya yayılmalı”

0

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, turizmin sürdürülebilirliği açısından yatırımların Anadolu’ya yayılması gerektiğini belirtti.

Dünya Gazetesine konuşan ve 2024 yılında otel doluluklarında artış olacağını umduklarını dile getiren Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, “Turizm hareketlerinin normale dönebilmesi için dünyanın dört bir yanında turizmcilerin umut ve beklentisi, uluslararası düzeyde savaş ortamının son bulması olarak öne çıkıyor” dedi.

Yatırımlar tarafında güçlü artışlar olduğunu söyleyen Eresin, şu şekilde konuştu: “Otel yatırımları, yatırımcıların en fazla ilgi gösterdiği alanlardan biri haline geldi. Ocak-Ağustos 2023 dönemini kapsayan bu yılın ilk 8 ayında 24 şehirde toplam 44 bin 867 yataklı 93 yeni otel projesi ‘Yatırım Teşvik Belgesi’ aldı. Söz konusu yatırımlar için kullanılacak teşvik tutarı toplam 6.9 milyar TL. Turizmin sürdürülebilirliği açısından yatırımların tüm Anadolu’ya yayılması gerektiği görüşümüzü sürdürüyoruz ve gerekirse Anadolu’da yapılan yatırımlar için daha da fazla cazibe oluşturan ekstra teşvikler verilmesi gerektiği inancındayız.”

Bir önceki Halil Büyüktombak, Gorrion Hotel İstanbul’un Genel Müdür Yardımcısı oldu başlıklı yazımızda Görev ve Hali̇l hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.