Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Marmaris’te Huzurlu Bir Tatil

0

Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden olan ve her yıl yerli-yabancı yüzbinlerce turiste ev sahipliği yapan Marmaris, buraya gelenleri yeniden gelmeyi düşündürecek kadar eşsiz güzelliklere sahip. Antik Yunan’dan bugüne kadar farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu cennet köşesinde hem doğal hem de tarihi zenginlikler mevcut. Marmaris’te tatil yapmayı düşünenler için, keşfedilecek güzelliklerle yapılacak aktiviteler oldukça fazla.

 

Marmaris’in Güzelliklerini Keşfedin

İnsanlık tarihinin hemen her dönemine tanıklık etmiş olan Marmaris’te keşfedilmeyi bekleyen lokasyonlar, saymakla tükenmeyecek kadar fazla.

 

Marmaris Kalesi ve Müzesi

 

Tarihi milattan önce 1000’li yıllara kadar uzanan kalenin, ilk olarak İyonya medeniyeti tarafından inşa edildiği düşünülüyor. Önce Büyük İskender, sonra da Kanuni Sultan Süleyman dönemlerinde yapılan yenileme çalışmaları ile günümüze kadar ulaşmayı başaran bu kalenin içerisinde 2 arkeoloji müzesi, bir de sanat galerisi yer alıyor.

 

Turgut Şelalesi

 

Her ne kadar isminden bahsederken tek bir şelale gibi söylense de esasında bölgede birden fazla şelale bulunur. Marmaris’in en sıcak olduğu dönemlerde bile serinliğini koruyan ve rahatlatan bu şelaleler, Turgut Köyü sınırları içerisinde. Her mevsim ziyarete açık olan şelalenin yanında bulunan alabalık tesisi de ziyaretçilere unutamayacakları bir tat sunuyor.

 

Fosforlu Mağara

 

Yalnızca tekne turları ile ulaşılabilen fosforlu mağara, göz alıcı mavi yeşil tonları ile ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Özellikle yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan bu mağara, Marmaris’e gelenlerin ziyaret etmeden dönmemesi gereken yerlerden.

 

Kleopatra Adası

 

Sedir Adası olarak da bilinen Kleopatra adası, aynı isimle anılan bir plaja sahip. Efsaneye göre Kleopatra Antonious’un yüzdüğü yer olan bu plajın kumları, Mısır’dan getirilmiş. Zira burada bulunan altın renkli kumlar, dünya üzerinde yalnızca Mısır’da mevcut. Adanın batı kısmında ise Roma döneminden kalma çeşitli kalıntılar mevcut.

 

Huzurlu Tatil İçin Rotanız Marmaris Olsun

 

Gündelik yaşamın ve iş hayatının yarattığı stres, insanların hem fiziki hem de ruhsal sağlıklarını olumsuz etkileyen bir durum. Belirli dönemlerde tatil yapmak ise stresten arınabilmenin ve hayata daha yüksek motivasyon ile devam edebilmenin en etkili yollarından biri. Özellikle doğa ile iç içe yapılacak tatiller, büyük bir ruhsal dinginlik sağlıyor. Bir turizm ülkesi olan Türkiye, huzur içinde tatil yapmak için tercih edilebilecek pek çok lokasyona sahip. Marmaris de bu lokasyonlardan biri. Muğla il sınırları içerisinde yer alan Marmaris’te doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri, eğlenceyi, temiz plajları ve altın renkli kumları bir arada bulabilir, huzurlu bir tatil yapabilirsiniz.

 

Marmaris’te Huzurlu Bir Otel Tavsiyesi

 

Türkiye’nin popüler tatil beldeleri arasında yer alan Marmaris, konaklama noktasında da pek çok alternatife sahip. Detaylı bir araştırma ile her bütçeye uygun konaklama olanakları bulabilmek mümkün. Oteller, Marmaris’te konaklamak için en iyi seçeneklerden. GoldenKey Hisarönü, Marmaris otelleri içinde gönül rahatlığı ile kalabilecekleri ve unutmayacakları bir tatil yaşayabilecekleri adreslerden. Güney Ege bölgesinin en güzel koyları arasında anılan Hisarönü’nde taş ev mimarisinden esinlenerek yapılan bu otel; doğa ile uyumlu mimarisi ve peyzajı, eşsiz kırmızı kumlu plajı, tertemiz denizi, deniz ile dağların buluştuğu mükemmel manzarası ile ziyaretçilerini bekliyor.

 

Kalabalık kentlerin gürültüsünden, iş hayatının stresinden kaçıp sakin bir tatil yapmayı hayal edenler için biçilmiş kaftan olan Hisarönü Golden Key, kelimenin tam anlamıyla bir aile oteli. Çocukların eğlenebilecekleri ve sıkılmadan tatil yapabilecekleri çeşitli olanaklar sunan bu butik otelde, ailenizle unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’un en çok ziyaret edilen 7 tarihi yeri başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.