Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Mardin’de Turizm Sezonu Başlangıç Heyecanı

1

Rusya’dan Türkiye’ye en çok turist getiren tur operatörlerinden Pegas Touristik, Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) işbirliği ile tarihi kentte turizm acentelerini ağırlayacak.

İLK KAFİLE 23 MARTTA…

Daha önce kültür turları projesi kapsamında Rus turistleri getiren şirket 23 Martta bir kafileyi daha Mardin’e getiriyor. Nisan ayının ilk haftasında turizm acentelerini ağırlayacak olan Mardin, daha sonra kapılarını şirketin getireceği paket turlara açacak.

Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) Başkanı Özgür Gürgör de nisan ayının ilk haftasında turizm acentelerini Mardin’de ağırlayacaklarını aktardı.

BEKLENTİMİZ YÜKSEK

“İlimize dünyanın dört bir yanından turistler geliyordu. Şimdi de Rus vatandaşlar gelecek. Bu kapsamda ilimizi hem tanıtmak hem de otel kapasitelerimizi görüşmek üzere kendileri ile bir araya geleceğiz. Geçen sene salgın dolayısıyla turizm, beklentilerimizin biraz altında kaldı ama bu sene beklentilerimiz çok yüksek” ifadelerini kullanan Gürgör, bunun için ellerinden gelen bütün çalışmayı yapacaklarını bildirdi.

Vali Demirtaş, yaptığı açıklamada, kentin dünyada eşi ve benzeri bulunmayan tarihi bir kent olduğunu, tarih, kültür ve inanç şehri Mardin‘e dünyanın her noktasından yıl içerisinde turistler geldiğini belirtti.

“Turizm sezonunun açılmasına sayılı günler kala bizlerde tüm hazırlıklarımızı yaptık. Salgına rağmen ilimizin bu kadar ilgi görmesi bizleri sevindiriyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde otellerimizde yer kalmaz diye düşünüyorum” diyen Demirtaş, her geçen gün ilin turizm kapasitesinin büyüdüğünü kaydetti.

 

Bir önceki yazımız olan Güneydoğu'nun 'sakin şehri' Halfeti, yeni sezonda 1 milyon turist hedefliyor başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz
1 yorum
  1. Bozcaada diyor

    Tebrikler Mardin harika bi yer çok beğendik anlatımı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.