Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Kahramanmaraş ‘’Gastroshow ‘da iddialı şekilde yerini alacak

0

Gastronomi Turizmi Derneği Genel başkanı Gürkan Boztepe ve Turizm Medya Grubu başkanı Volkan Ataman Kahramanmaraş’a gelip resmi ziyaretlerde bulundular.

GTD Kahramanmaraş teşkilatı ile birlikte Başkan Sami Kervancıoğlu-Gökhan Büyükdereli-Fehmi Büyükdereli-Serhan Erdoğanyılmaz-Cüneyt Beyit eşliğinde Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör ile detaylı toplantı ve ertesi gün Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’u makamında ziyaret eden heyet Gastroshow’da Kahramanmaraş’ın tanıtılması ve Gastronomik Marka kent olması için işbirlikleri detaylandırdılar.

GTD Başkanı ve GTD Kahramanmaraş yönetimi ; TC.Kültür Turizm Bakanlığı Turizm İl Müdürü Seydihan Küçükdağlı’yı ziyaret ederek kentin Gastroshow’da yapacaklarını masaya yatırdılar.

2-4 Haziran2021 tarihinde İstanbul’da İCC ‘de (İstanbul Kongre Merkezi’nde) açık alanda gerçekleşecek Gastroshow Fuar ve konferansı etkinliğinde ülkemizden farklı şehirler –Dünya’dan ülkeler katılım gösterirken ,Gastronomik anlamda sayısız yemek kültürüne sahip olan Kahramanmaraş kendine yakışır şekilde gerek stand gerekse konferanslarda yerini alacak

Gastroshow da Türkiye’nin ve Dünya’nın değişik yerlerinden Gastronomi sektörüne damga vurmuş üst düzey şefler ve Gastronomi uzmanları katılacak.

Dünyanın 7 Ülkesi –Türkiye’nin; 7 Bölgesi ve 7 Gastronomik Marka Kenti’nin İstanbul deklarosyonunda ‘’Gastronomi Turizmi Dünya Başkanı Erik Wolf’’ tarafından basına lanse edileceği bu önemli etkinlikte Kahramanmaraş ülkemizin 7 Gastronomik kenti içinde yer almak hedefinde .

Bir önceki Erzurum'un eşsiz lezzeti Pekmezli Baklava tescillendi başlıklı yazımızda Dut, Erzurum ve Ürün hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.