Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

“GAP Bölgesindeki turizm paydaşları sezona hazır”

0

Şanlıurfa Rehberler Odası Üyesi, Profesyonel Turist Rehberi İbrahim Şahin, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi turizm paydaşları, Mezopotamya turları için sonbaharda gelecek misafirlerini bekliyor” diyor…

Turist Rehberi İbrahim Şahin

2021 Sonbahar Güneydoğu Anadolu (GAP) Turlarına ilgi oldukça yüksek. Şanlıurfa Rehberler Odası Üyesi, Profesyonel Turist Rehberi İbrahim Şahin, ağustos ayı olmasına rağmen şu anda bile bölgede beklentinin üzerinde turizm faaliyeti olduğunu ifade ederek “Eylülden Aralık ortasına kadar sürecek yoğun bir sezon olacağı şimdiden belli. Aşı, sosyal mesafe, maske ve hijyen önlemleri kapsamında bütün misafirlerin gönül rahatlığı ile hizmet alabileceği nezih ortamlar şimdiden hazır hale getirilmiş durumda” dedi.

Mardin’de ikamet eden Rehber İbrahim Şahin, “Birçok turizm acentesi yetkilileri kendilerine gelen talepler karşısında neredeyse yetişemediklerini dile getiriyor” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

MEZOPOTAMYA TURLARI İÇİN OTELLERİN YÜZDE 70’İ DOLDU…

“Otel yetkilileri ile de gerçekleştirilen görüşmelerde de sezonda doluluk rakamlarının neredeyse %70 oranına ulaşıldığı ifade ediliyor. Bölgeye tur düzenleyecek firmaların bu konuda hızlı davranmalarında fayda olacağı ifade ediliyor.

Turist rehberleri, turizm acenteleri, oteller, restoranlar, araç ulaşım tedarikçileri gibi bölgede bulunan bütün turizm paydaşları el ele hep beraber sezona yoğun şekilde hazırlık içinde. Salgının getirdiği bütün olumsuzlukları bir kenara iterek bütün enerjileri, şevk ve heyecan ile gelecek misafirleri bekliyor. Bölge dışında olan turizm/acenta yetkililerinin de iyi bir sezon geçirmek adına bölgeye ağırlık vermelerinde fayda var. Güneydoğu Anadolu Bölgesi turizm paydaşları, Mezopotamya turları için sonbaharda gelecek misafirlerini bekliyor. Biz turist rehberleri ve gönül elçileri olarak elimizden geldiğince destek olmaya hazırız. Sloganımız ise  ‘’Şimdi Tam Zamanı GAP Zamanı…’’

Bir önceki Kiliselerden çalınan eserler Patrik Bartholomeos'a teslim edildi... başlıklı yazımızda Bakan, Çanakkale ve Eser hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.