Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Dünyanın en mutlu ülkesi Finlandiya, mutluluk sınıfı açıyor

0

Bu yıl da dünyanın en mutlu ülkesi seçilen Finlandiya, artık bu mutluluğun sırrını tüm dünya ile paylaşmaya hazır gibi görünüyor. Finlandiya, 10 kişinin ülkeyi ziyaret etmesini ve mutluluk konusunda bir ustalık sınıfına katılmasını bekliyor.

Devlet tarafından yapılan açıklamada, sıklıkla sorulan “nasıl bu kadar mutlusunuz” sorusuna yanıt olabilecek bir sınıf açıldığı belirtildi. Açıklamada, Fin mutluluğunun doğayla olan yakın ilişkiden ve mütevazı yaşam tarzından kaynaklandığı belirtiliyor: “Bu mistik bir durum değil, öğrenilebilen ve paylaşılabilen bir beceri.”

Finlandiya’nın turizm kurulu şimdi dünyanın dört bir yanından “iç Fin”lerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak için ülkeye ücretsiz olarak gelecek 10 kişi arıyor.

MUTLULUK USTALIK SINIFI

Şanslı 10 kişi, haziran ayında Finlandiya Lakeland bölgesinde dört günlük bir “mutluluk ustalık sınıfı” kursuna katılacak.

Yapılan açıklamada, “Şimdi, insanların Finlandiya’nın ruh halini bulmasına ve bu ruh haline hakim olmasına yardımcı olmak istiyoruz. Finlandiya’daki en nefes kesici tatil yerlerinden birinde en iyi eğitmenleri ve güzel Finlandiya doğasının için en güzel zamanı seçtik” denildi.

Finlandiya, sınıfa katılacak kişilerin seyahat masraflarının karşılanacağını da belirtti.

Tesis “dijital detoks”u teşvik ettiği için odalarda televizyon bulunmayacak ancak Wi-Fi erişimi olacak. Finli uzmanlar da kişisel koçlar olarak çalışacak. Kurs, 12-15 Haziran tarihleri arasında tesiste yapılacak.

Finlandiya’nın birinci sırayı almaya devam ettiği Dünya Mutluluk Raporu’ndaki en mutlu ülkeler listesi, büyük ölçüde kişi başına düşen GSYİH, sosyal destek, sağlıklı yaşam beklentisi, özgürlük, cömertlik ve yolsuzluk gibi konulardaki değerlendirmelere dayanıyor.

Listede Finlandiya’nın ardından Danimarka, İzlanda, İsrail ve Hollanda gelirken, Yeni Zelanda 10., Avustralya da 12. sırada yer adı.

Bir önceki Göbeklitepe depremlerin ardından ziyarete açıldı başlıklı yazımızda Deprem ve Göbekli̇tepe hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.