Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

‘Destination Summer’a İstanbul Havalimanı tam destek veriyor

0

İstanbul Havalimanı, yaz sezonu ve normalleşmeye geçiş süreci ile seyahat ve turizm sektörünün bilinçli bir şekilde yeniden açılmaya hazır olduğunu göstermek için “Destination Summer” kampanyasına destek veriyor.

İGA’dan yapılan açıklamaya göre, kampanya önde gelen 4 havacılık, seyahat ve turizm birliği olan Airlines for Europe (A4E), ACI EUROPE, IATA ve Avrupa Perakende Seyahat Konfederasyonu (ETRC) öncülüğünde gerçekleşiyor. Seyahat kısıtlamalarının kaldırılması için uyumlu bir yaklaşım benimsemek, serbest dolaşımın güvenli ve sorunsuz bir şekilde yeniden başlatılmasını sağlamak için kampanya hayata geçirildi. İstanbul Havalimanı da normalleştirme sürecinde seyahatlerin yeniden kaldığı yerden devam etmesine imkan sağlayacak kampanyaya destek verenler arasında yer alıyor.

ACI EUROPE üyesi de olan İGA İstanbul Havalimanı, sağlık zorunluluklarına bağlı kalmak şartıyla üye devletler ve kıta genelinde seyahat kısıtlarının kaldırılmasına yönelik uyumlu bir Avrupa yaklaşımını benimsemek için Avrupa Birliği (AB) ve ulusal karar vericilerle birlikte çalışıyor.

Bu doğrultuda havalimanları ve turizm ortakları, tüketicilerin sağlık korumak için yolculuğun her aşamasında güvenlik önlemleri uyguluyor. Tüm paydaşlar, vatandaşlar için nasıl güvenli ve sorumlu bir şekilde seyahat edebileceklerine ilişkin ipuçları yayınlıyor ve bunları sürekli olarak güncelliyor.

Dijital sertifika

Koalisyon, özellikle “AB Dijital Kovid-19” sertifikasının hızlı bir şekilde uygulanması, AB içerisinde seyahat özgürlüğünün yeniden inşa edilmesi çağrısında bulundu. Kampanya kapsamında, zorunlu karantinaların sona ermesi, uygun maliyetli, güvenilir ve hızlı test sonuçları ile sürecin desteklenmesi tavsiye ediliyor. AB dışından seyahat edecek kişilerin, birlik tarafından kabul edilen aşılardan birini yaptırması halinde seyahat etmelerine imkan sağlanması gerektiği kaydediliyor. Dört kurum tarafından temsil edilen Avrupa seyahat ve turizm sektörü, tekrar seyahat etmek isteyen Avrupa vatandaşlarını, havacılık, seyahat ve turizm şirketlerini, çalışanlarını ve ortaklarını “destination summer” kampanyasına katılmaya teşvik ediyor.

Bir önceki yazımız olan Google ve TÜROFED, Turizm İçin Güçlerini Birleştirdi başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.