Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Turizmde Çeşitlilik İçin Gastronomi Önemli…

0

1. Antalya Uluslararası Turizm Gastronomisi ve Ağırlama Zirvesi FSummit, Gastronomi turizmi ve ağırlama sektörünün önde gelen isimlerini buluşturdu.

11 MİLYAR DOLAR TURİZM GELİRİ ELDE EDİLDİ

Konuşmacılardan Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer, pandemi döneminde Güvenli Turizm Sertifikası kriterlerini oluşturmak üzere titiz bir çalışma süreci yaşadıklarını belirterek geçtiğimiz yılda bu sertifikanın desteğiyle 11 milyar dolar turizm geliri elde edildiğini söyledi. Demirer, müzik yayınında saat kısıtlamasının da normalleşmenin parçası olduğunu ve bu konuda düzenleme yapılabileceği konusunda bildirim aldıklarını ifade etti.

SIRADA ÇİN VAR

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Yönetim Kurulu Başkanı Müberra Eresin ise, “STK’ların Tanıtım Üzerinde Yaptıkları Çalışmalar, Turizm ve Gastronomi Politikalarının Oluşturulmasındaki Rolleri” başlıklı panelde gerçekleştirdiği konuşmasında pandemi dönemiyle beraber ağırlama sektöründe dijitalleşmenin kazandığı öneme değinerek rezervasyonlarda son ana kadar iptal edilme olanaklarının yaratıldığını belirtti. Ayrıca Çin, Ukrayna, Rusya gibi Türkiye turizmi açısından önemli ülkelerle turizm işbirlikleri için çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade etti.

ÇEŞİTLİLİK İÇİN GASTRONOMİ FIRSATI

Birçok otel yöneticisi ve ünlü şefin katıldığı FSummit’in organizatörü Sözen Organizasyon Genel Müdürü Gökmen Sözen, son bir yılda turizm ve ağırlama sektörünün ekonomi üzerindeki etkisinin yüksekliğini bir kez daha anladıklarını ifade etti. AKTOB Başkanı Erkena Yağcı da, “Kovid-19 sonrası öne çıkan stratejilerden biri dijitalleşme olacak. İkincisi ise gastronomi olacak. Turizmi çeşitlendirmek için artık temel strateji bu” dedi.

Bir önceki Antalya'da Bir Otel Daha Güvenli Turizm Sertifikası Aldı başlıklı yazımızda Deneti̇m, Genel Müdür ve İçi̇ hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.