Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Turizm ve Destinasyon Geliştirme Derneği Kuruldu…

Türkiye’de turizm ve gelişme potansiyeline katkı yapacak sürdürülebilir projeler geliştirmek amacıyla yola çıkan bir ekip Turizm ve Destinasyon Geliştirme Derneği'ni Kurdu...

1

İletişim stratejisti Yavuz Can Yazıcı’nın başkanlığında Türkiye’de turizm ve gelişme potansiyeline katkı yapacak sürdürülebilir projeler geliştirmek amacıyla Turizm ve Destinasyon Geliştirme Derneği kuruldu…

Dernek kurucularından Dilek Girgin, dernekle ilgili şunları söyledi:

“Çok inandığımız, üzerine çok konuştuğumuz bir konuyla ilgili somut adım attık: Turizm ve Destinasyon Geliştirme Derneği’ni kurduk. Turizmin Türkiye ekonomisini kalkındırmak için başlıca potansiyel sektör olduğuna inanıyoruz.

Derneğimizin kurucu üyeleri, birbirinden değerli turizm akademisyenlerinden, iletişim ve bilgi teknolojileri uzmanlarından, kültür ve sanat sevdalılarından, uluslararası ilişkiler ve maliye konularına hâkim isimlerden oluşuyor.

Bu isimlerin arasında genç yaşına rağmen vizyoner duruşuyla bize ilham kaynağı olan kızım, turizm akademisyeni İpek Itır Can’ın olduğunu da özellikle ve gururla belirtmek istiyorum.

Yavuz Can Yazıcı

Dernek başkanımız iletişim stratejisti Yavuz Can Yazıcı’nın koordinasyonunda umuyorum ki güzel projelere ve geleceğimize imza atacağız.

Amacımız; Türkiye’de turizm ve gelişme potansiyeli olan yerlerdeki cazibe unsurlarını öne çıkarmak, yeni cazibe noktaları oluşturmak, yerli-yabancı turistleri ve yatırımcıları çekmek üzere tanıtımlarını yapmak, Türkiye’ye daha fazla turistin gelmesini ve gelenlerin daha uzun kalmasını sağlamak, daha çok harcama yapmalarına uygun koşullar oluşturarak sürdürülebilir projeler hazırlamak.

Turizm ve Destinasyon Geliştirme Derneği Kurucu üyeleri

 • Yavuz Can Yazıcı
 • Prof. Dr. Asım Saldamlı
 • Dilek Girgin
 • İpek Itır Can
 • Ertan Atay
 • Sinan Akbaytürk
 • Murat Ziya Girgin
 • Öykü Yazıcı
 • Nurhayat İflazoğlu

Bir önceki yazımız olan Mardin'de İnanç Turizmi Rotaları İçin İşbirliği İmzası... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

1 yorum
 1. Prof. Dr. Ayhan Gökdeniz diyor

  Prof. Dr. Ayhan Gökdeniz (2019), Ayvalık Stratejik Turizm Planı (2019-2023) ve Destinasyon Yönetimi Örgüt Modeli, Detay Yayıncılık, Ankara

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.