Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Tatil Planlarken Hava Durumunun Önemi

0

 

Hava durumu, tüm tatil planları için önemlidir. Süresi, nereye yapılacağı ya da nasıl yapılacağına bakılmadan tüm tatil planları öncesi hava durumu kontrol edilmelidir. Özellikle ilk defa bir bölgeye tatile giderken mutlaka hava durumu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Hava durumu bilgilerine en doğru şekilde ulaşabileceğiniz adreslerden birisi havadurumu15gunluk.org sitesidir. Tatil planlarınız öncesinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken siteyi gelin birlikte inceleyelim…

Güncel ve En Doğru Hava Durumu Verileri

Hava durumu hakkında en doğru ve güncel bilgiler, meteoroloji genel müdürlüğü tarafından verilen bilgilerdir. Adını geçirdiğimiz sitede bulunan veriler de MGM tarafından açıklanan verilerdir. Sitede istediğiniz bölgenin, istediğiniz dönemlerdeki hava durumu bilgilerine ulaşabilirsiniz. Örneğin haftaya tatil için Antalya’ya gitmeyi düşünüyorsunuz. Ancak bölgenin hava durumu hakkında hiç bir bilginiz yok. Bu bilgilere ulaşmak için sitede yer alan Türkiye’de hava durumu bölümünden Antalya şehrini seçin. Karşınıza çıkan ilçelerden gideceğiniz ilçeyi seçin. Yeniden açılan ekranın üst kısmından günlük hava durumu seçimi yapabilirsiniz. Bu günlük hava durumlarını 5 günlük, 7 günlük, 10 günlük ve 15 günlük olarak yapabilirsiniz. Daha uzun vadeli hava durumu bilgilerine ulaşmak içinse aylık ya da 90 günlük hava durumlarına göz atabilirsiniz. Bunların dışında ayrıca saate göre değişen hava durumu bilgileri için saatlik kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Site verilerinden hem yaz aylarında hem kış aylarında tatil planlarınız için yararlanabilirsiniz. Yazın tatil planı yaparken tatil bölgesinin sıcaklığına dikkat edilmesi gerekir. Yılın bazı günlerinde bazı bölgelerde yüksek sıcaklık uyarısı olmaktadır. Bu yüksek sıcaklık uyarısının olduğu günlerde güneşte ve denizde fazla vakit geçirilmemesi gerekir. Tatil planı yaparken yazın yüksek sıcaklık beklenen günlerin dışında seçim yapılmasında fayda vardır. Kış aylarında ise tatil tarihi belirlenirken dondurucu soğuk, şiddetli kar gibi uyarıların dikkate alınması gerekir. Bu dönemlerin dışında kış tatili planları daha verimli olacaktır.

Havadurumu15gunluk.org sitesinden, hem yaz, hem kış tatili planları için hava durumu tahminlerine göz atabilirsiniz. 2 saatte bir güncellenen sitede en doğru veriler yer almaktadır. Buradaki bilgiler sayesinde tatilinizi en verimli şekilde geçirip eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bayana hediye seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar neler? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.