Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

SKAL İzmir’i Dünyaya Tanıtıyor

0

Skal İzmir’i dünyaya tanıtıyor… Yıllardır başarıyla faaliyetlerini sürdüren Skal İzmir, Avrupa kıtasından Monaco ile birlikte finale kalan iki kulüpten biri olmayı başardı.

SKAL İzmir’i Dünyaya Tanıtıyor

Dünyanın en eski Turizm Profesyonelleri Derneği olan Skal İnternational, dünyanın en iyi Skal Kulübünü seçiyor. Yıllardır başarıyla faaliyetlerini sürdüren Skal İzmir, Avrupa kıtasından Monaco ile birlikte finale kalan iki kulüpten biri olmayı başardı. Skal İzmir, final öncesinde hazırladığı tanıtım filmini 103 ülkede 345 kulüp ve 14 bin üyesiyle faaliyet gösteren Skal İnternational’a göndererek İzmir’i dünyaya tanıttı.

Skal İzmir, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Fransa, Hindistan, Yeni Zelanda, Avustralya ve Papua Yeni Gine’den Skal kulüpleriyle birlikte finalde yarışacak. Final öncesinde, bütün Skal üyelerine İzmir’i tanıtabilmek ve anlatabilmek için bir tanıtım filmi çekti. Biri uzun, diğeri kısa olmak üzere iki versiyon hazırlanan 4 dilde seslendirilen tanıtım filmi, 14 bin üyeye gönderildi. 

İzmir’in turizm elçisi gibi çalışan Skal İzmir Kulübü Başkanı Emre Gezgin, “İzmir Skal Kulübü,  2019 – 2020 Dünyanın En İyi Skal Kulübü Adayı seçildi. İzmir, dünyanın en iyi Skal yarışmasına ilk defa aday oluyor. Bu İzmir için büyük bir prestij. Bu kapsamda Skal İzmir Kulübü’nün hazırladığı kentimizin tanıtım filmi, 103 ülkede izlendi. İçerisinde İzmir’in kanaat önderlerinin konuşmalarının da olduğu tanıtım filmi, 17 farklı turizm bileşeninin karar vericileri tarafından beğeni ile izlendi. 9 ülke arasında, önce Türkiyemizi sonra İzmirimizi en sonunda da kulübümüzü temsil edeceğimiz  filmimizi SKAL’ın  küresel turizme yönelik 4 değer (Sağlık, Mutluluk, Dostluk, Uzun Ömür) üzerine oturtarak bölgesel, ulusal ve uluslararası çapta proje ve etkinliklerimize yer verdik. Filmimizin diğer rakiplerimizden öne çıkan çarpıcı özellikler şunlardır; Sadece kulüp başkanının rol almaması, kulüp üyelerimizin doğrudan katılımcılığı ile kollektif bir yapım olması, giriş, gelişme, sonuç denkleminde belirgin bir temaya dayalı senaryoya sahip olması, aday şehrin belediye ve ticaret odası başkanının desteğinin yer alması, kendi dilimiz dışında Skal İnternational resmi dilleri olan İspanyolca, İngilizce, Franszıca yapılmış tek film olması, 10 dakika süreli uzun versiyon ikinci bir prodüksiyon yapan tek kulübüz.

Dünya genelinde 345 kulüp başkanının elektronik oylamasına sunulan yarışma, 17 Ekim 2020’de sonuçlanacak. Kulübümüzün kuruluşuna tanıklık eden Kilim Hotel, İzmir Palas’ın sahibi üyemiz Ahmet Kilimci’nin sponsorluğunda, Nice Prodüksiyon firmasıyla birlikte hazırladığımız tanıtım filmimizde İzmir’in turizm profilini gelişimsel ve toplumsal bir bakış açısıyla uluslararası platforma sunmaya çalıştık” diye konuştu.

Pandemiye rağmen tanıtıma devam

Emre Gezgin, turizmin global ölçekte geçirdiği bu kaotik ve belirsizliklerle dolu eşi olmayan sıkıntılı döneminde tanıtım odaklı katıldığımız bu finalin İzmir ve ülkemiz için daha da anlamlı bir hale geldiğini belirterek, “Şehrimiz ve ülkemiz tanıtımına umut olabilmek, bizler için en değerli ödüldür” dedi. Gezgin, “Adaylık sürecimiz boyunca  kulübümüzün emek ve  çabalarını ülke tanıtımına yönelik çok değerli bir kampanya olarak da değerlendiren Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu Başkanı Savaş Çolakoğlu’nun önderliğinde tüm Skal kulüplerine ve farklı mecralarda desteğini esirgemeyen üyelerimize ve kulüp başkanlarımıza örnek birlik ve beraberlik duruşunu sergilemelerinden ötürü teşekkür ederiz. Hazırladığımız filmlerimizi de YouTube sayfamızdan izleyebilirsiniz” diye konuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=yTfkNZaW6Sk

https://www.youtube.com/watch?v=V9AJJCgKPpM

Bir önceki yazımız olan Turizmin 2021’de Büyümeye Katkısı 27 Milyar Dolara Ulaşabilir başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.