Turizmin Bütün Paydaşlarına Dair Haberler...

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir? Neden Yaptırılmalıdır?

0

Genellikle yurt dışına herhangi bir nedenle seyahat etmek istediğinizde karşılaştığınız seyahat sağlık sigortası, en önemli sigorta ürünlerinden biridir. Yurt dışı seyahatlerde vize alabilmek için öncelikle bu sigortanın yaptırılması gerekiyor. Yurt dışı seyahatlerin dışında da bu sigortayı yaptırmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Yasal bir mecburiyet olmasa bile seyahatlerde karşılaşılabilecek istenmeyen durumlar, kazalar gibi durumlarda sigorta poliçesi devreye girebiliyor.

Aynı zamanda hastalandığınızda da tedavi giderlerinin sigortanız tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Öncelikle tüm seyahat tipleri için sigorta yaptırabileceğinizi belirtelim. Mutlaka rotanızı yurt dışına çevirmiş olmanız gerekmiyor. Yurt içi seyahatler için de sigorta yaptırabilir ve kaza ya da hastalık nedeniyle sağlık hizmeti almanız gerektiğinde masrafların sigorta poliçeniz tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Seyahatinizin yurt içine mi yoksa yurt dışına mı yapılacağı, seyahat amacınız gibi soruların yanıtları sayesinde size en uygun olan sigorta türünün belirlenmesini rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Yurt dışına yolculuk yapmak istediğinizde vize işlemleri için gerçekleştirilen seyahat sağlık sigortasının kapsadığı teminatlara bazı örnekler verebiliriz:

  • Yurt dışı tıbbi tedavi teminatı
  • Tedavi sonrasında kişinin ülkedeki yaşadığı yere nakledilmesi
  • Sigortalı olan kişinin seyahati ve sağlığı için gerekli koşullarda nakli
  • Sigortalı olan kişinin vefat etmesi halinde ülkesine nakli

Günümüzde sigorta firmaları pek çok farklı sigorta ürünü için oldukça esnek poliçe seçenekleri sunabiliyor. Örneğin ek teminatların sigorta poliçesine dahil edilmesi gibi son derece önemli bir seçenek de sunulduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla karar vermeden önce mutlaka bu sigortayı ve aynı zamanda sunulan ek teminat seçeneklerini gözden geçirmek gerekiyor.

Eğer araştırma yapmak ve aynı zamanda düşük fiyatlar görmek isterseniz seyahat sağlık sigortası Generali.com.tr’de incelenebilir. Generali tarafından makul fiyatlar sunulduğundan pek çok kişi yurt dışı seyahatlerinden önce tercihini bu firma aracılığı ile sigorta yaptırmaktan yana kullanıyor. İnternet sitesine tıklamanız durumunda bu konuyla ilgili çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda fiyatlar hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlayacak bilgilerin bu sitede mevcut olduğunu bilmeyenler için aktaralım. Hemen siteye uğrayarak seyahat sağlık sigortasıyla ilgili detayları mercek altına alabilirsiniz.

Bir önceki Prof. Dr. Çevik: Myra, Anadolu'nun 'Pompei'si başlıklı yazımızda Dönem, Kazı ve Kent hakkında bilgiler verilmektedir.

Skorumuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.